بیش از 3هزار نوجوان آماده خدمت‌رسانی به زائران امام هشتم(ع)

نوجوانان مشهدی سر قرار عاشقی

بیش از 3هزار نوجوان آماده خدمت‌رسانی به زائران امام هشتم(ع)

عصر روز سه‌شنبه 21شهريورماه، افتتاحیه قرار نوجوانی، با هدف خدمتگزاری بیش از هزار نوجوان مشهدی در عرصه میدان شهدا برگزار شد.


مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار ما بیان کرد: ایده پویش خادمان نوجوان امام رضا(ع) در واقع از سوی خود نوجوانان مطرح شد تا به این بهانه بتوانند مسیر بزرگان خود را در راه خدمت به زائران امام هشتم(ع) ادامه دهند. 
حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی ادامه داد: اتفاق مبارکی که به واسطه حضور خادمان نوجوان مشهدی رخ داده، این است که به واسطه ذهن خلاق نوجوانان و توانایی آن‌ها در راستای رقم زدن اتفاق‌های خلاقانه‌، بحث خدمت‌رسانی به زائران امام رضا(ع) نیز می‌تواند با اتفاقاتی نو و خلاقانه همراه شود و نگاه تازه نوجوانان را به همراه داشته باشد. 

مخاطب اصلی نوجوانان هستند
وی با اشاره به اینکه جمعیت زیادی از نوجوانان از این طرح استقبال کردند، بیان کرد: پس از پایان افتتاحیه، خادمان نوجوان در قالب چند شیفت و در حوزه‌های مختلف به خدمات‌رسانی می‌پردازند. از پذیرایی گرفته تا اهدای سوغات به نوجوانان زائر، واکس زدن، فعالیت در فضای مجازی و... از جمله خدماتی است که نوجوانان در این ایام ارائه می‌دهند. 
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در پایان متذکر شد: مخاطب اصلی ما در این اتفاق مهم، خود نوجوانان هستند نه زائران. ما به دنبال ایجاد شبکه‌ای از نوجوانان دغدغه‌مند هستیم که آماده خدمت به زائران امام رضا(ع) هستند. 

عرصه میدان شهدا، عرصه خدمت‌رسانی نوجوانان 
نوجوانانی که به واسطه تبلیغات شهری و میدانی از این اتفاق آگاه شده بودند، در سامانه مربوط نام‌نویسی کرده و برای دریافت کارت و اطلاع از شیفت‌بندی‌های خود در عرصه میدان شهدا حاضر شده بودند. مدیر فرهنگسرای گفت‌وگو نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما بیان کرد: عرصه میدان شهدا در ایام عزاداری دهه آخر صفر به عرصه خدمت‌رسانی خادمان نوجوان مشهدی تبدیل می‌شود. 
محمود خدیوی بیدگلی ادامه داد: بیش از هزار و 600 نوجوان مشهدی به صورت مستقیم برای خدمت‌رسانی به زائران امام رضا(ع) نام‌نویسی کردند. علاوه بر این، 50تشکل نوجوانانه هم پای کار آمدند. در مجموع بیش از 3هزار نوجوان دختر و پسر در ایام عزاداری اهل بیت(ع) با حضور در موکب‌های عرصه میدان شهدا، خدمات مختلفی را ارائه می‌دهند. 
مدیر فرهنگسرای گفت‌وگو با اشاره به بخشی از خدمات بیان کرد: دختران نوجوان با دست‌سازه‌هایی مثل عروسک آهوی نمدی یا پرچم‌هایی منقش به نام علی ‌بن‌ موسی‌ الرضا(ع)، از زائران امام هشتم به خصوص دختران و پسران نوجوان استقبال می‌کنند. پسران نیز خدمات مختلفی از جمله پذیرایی، نظافت و واکس زدن ارائه می‌کنند. 
وی بیان کرد: از 22شهریورماه خدمت‌رسانی آغاز می‌شود و شهرداری مشهد، باشگاه مانا، فرهنگسرای گفت‌وگو و سازمان تبلیغات اسلامی در شکل‌گیری این اتفاق سهیم بودند.

خبرنگار: محدثه مودی

برچسب ها :
ارسال دیدگاه