پخش روزانه 128 ساعت برنامه از حرم مطهر رضوی

مدیر رسانه‌های صوتی و تصویری آستان قدس رضوی از ویژه‌برنامه‌های دهه پایانی ماه صفر خبر داد  

پخش روزانه 128 ساعت برنامه از حرم مطهر رضوی

با مشارکت مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی و رسانه ملی، روزانه 128 ساعت برنامه از حرم مطهر رضوی در دهه پایانی ماه صفر پخش خواهد شد.


به گزارش آستان‌نیوز، مدیر رسانه‌های صوتی و تصویری آستان قدس رضوی با اشاره به تدارک ویژه برای پوشش برنامه‌های دهه آخر صفر گفت: همزمان با ایام پایانی ماه صفر برنامه‌های متعددی از حرم مطهر رضوی روی آنتن شبکه‌های مختلف می‌رود که در مجموع روزانه بیش از 83 ساعت برنامه‌ ملی و بین‌المللی تلویزیونی و بیش از 45 ساعت برنامه‌ رادیویی ملی و بین‌المللی در ایام شهادت حضرت امام رضا(ع) در قالب‌های مختلف برنامه‌سازی به صورت زنده و تولیدی از حرم مطهر رضوی پخش می‌شود.
سیدمحمدرضا موسوی‌کیا با اشاره به تنوع بی‌نظیر حضور شبکه‌ها در دهه آخر صفر گفت: امسال برای نخستین بار است که بیش از ۵۰ شبکه رادیویی و تلویزیونی ملی و بین‌المللی با زبان‌های فارسی، عربی، اردو، ترکی استانبولی، آذری، هوسایی، اسپانیولی، انگلیسی و... در این ایام از حرم مطهر رضوی به پخش برنامه می‌پردازند. 
وی گفت: در این ایام شبکه یک سیما با برنامه‌های توحیدخانه، حسینیه ایران و پخش سخنرانی مذهبی و همچنین گزیده‌ای از مستند آستان جانان با روایت محمد دلاوری میزبان دلدادگان اهل بیت(ع) خواهد بود. 
به گفته موسوی‌کیا، شبکه2 سیما با ویژه‌برنامه حسینیه حرم و سخنرانی مذهبی و شبکه3 سیما با پخش گزیده‌هایی از مراسم حرم مطهر رضوی، روضه صبحگاهی با عنوان ضیافت دوست، ویژه‌برنامه سمت خدا، مخاطب خاص و پخش مستند همراه مخاطبان خود خواهد بود. 
وی افزود: ویژه‌برنامه شیوه از شبکه ۴ سیما و ویژه برنامه‌های تا نیایش، سدره و گلچینی از مراسم‌ حرم مطهر رضوی از شبکه ۵ سیما روی آنتن می‌رود. 
مدیر رسانه‌های صوتی و تصویری آستان قدس رضوی ادامه داد: شبکه قرآن و معارف سیما نیز با ویژه‌برنامه منم بچه مسلمان ۲، آرام جان‌ها، کرسی تلاوت و پوشش مراسم حرم مطهر رضوی مخاطبان خود را میهمان این آستان نورانی خواهد کرد. 
موسوی‌کیا گفت: شبکه افق سیما با پخش ویژه‌برنامه تکیه و پوشش برنامه‌های حرم مطهر رضوی، شبکه پویا با ویژه‌برنامه سفره خدا و منم بچه مسلمان ۲، شبکه سلامت با مستند دارالشفا، مثبت سلامت و یا شافی از حرم مطهر رضوی اقدام به پخش برنامه می‌کنند و مستند گره یا شفایافتگان از شبکه‌های آی‌فیلم، تماشا، قرآن و معارف سیما و شبکه یک روی آنتن می‌رود. 
وی افزود: مراسم‌های حرم مطهر رضوی در رواق امام خمینی(ره) و مراسم‌های شاخص حرم مطهر رضوی در صحن غدیر، حسینیه حرم در صحن قدس، آیین خطبه‌خوانی شب شهادت حضرت امام رضا(ع) و آیین شام غریبان نیز به صورت کلین در اختیار تمامی شبکه‌های ملی، بین‌المللی، استانی و فضای مجازی قرار خواهد گرفت. 
مدیر رسانه‌های صوتی و تصویری آستان قدس رضوی گفت: شمس ‌الشموس، سلام آقا، اقلیم هشتم، غریب الغربا، ایوان بهشت، حماسه واژه‌ها، ثامن الحجج، غریب طوس، نائب الزیاره، ایوان بهشت و انیس النفوس عناوین برنامه‌هایی هستند که از شبکه‌های برون‌مرزی و بین‌المللی روی آنتن می‌روند. 
همچنین در این ایام رادیو اربعین، رادیو زیارت، رادیو معارف، رادیو صبا، رادیو فرهنگ، رادیو قرآن، رادیو تهران، رادیو جوان، رادیو گفت‌وگو، رادیو ایران و رادیوهای استانی اقدام به پخش برنامه و ارتباط با حرم مطهر رضوی خواهند کرد. 
وی در پایان ابراز امیدواری کرد این حجم از برنامه‌ها و ارتباطات زنده رادیویی و تلویزیونی که توسط خادمان رسانه‌ای حضرت رضا(ع) از شبکه‌های مختلف روی آنتن می‌رود بستر زیارت دلدادگان رضوی از راه‌های دور و نزدیک را فراهم کند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه