بی‌جا کردند، رونالدو حتماً به ایران می‌آید!

رئیس فدراسیون فوتبال: نگران چمن ورزشگاه آزادی نباشید

بی‌جا کردند، رونالدو حتماً به ایران می‌آید!

رئیس فدراسیون فوتبال می‌گوید مقدمات ورود سامانه کمک داور ویدئویی به ایران برای لیگ قهرمانان آسیا فراهم شده است.


مهدی تاج بعد از سخنرانی که در افتتاحیه دوره آموزش مربیگری داشت، در جمع خبرنگاران حضور پیدا کرد و نسبت به اتفاقات روزهای گذشته فوتبال ایران از جمله حواشی مرتبط با میزبانی از رقبا در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا توضیحاتی را ارائه کرد و همچنین واکنشی هم نسبت به شایعه عدم حضور کریستیانو رونالدو فوق‌ستاره فوتبال جهان به دلیل مسائل امنیتی در ایران از خود نشان داد. تاج البته در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت پرونده سپاهان رسیدگی به این موضوع را در صلاحیت کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال دانست.

چمن ورزشگاه آزادی به‌زودی آماده می‌شود
مهدی تاج درباره مشکلات ورزشگاه آزادی برای میزبانی از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا گفت: «مشکل چمن وجود دارد و در کمپ خودمان هم مشکل آب داریم که تأمین شد و الان در زمین شماره 2 چمن خوبی داریم. زمین شماره یک هم ما خودمان آب ندادیم چون باید تا چند روز آینده خاک‌برداری و مثل زمین شماره 2 لوله‌گذاری کنیم. تیم‌های ملی می‌توانند از زمین شماره 2 کمپ استفاده کنند. چمن ورزشگاه آزادی هم آماده می‌شود و مشکلی برای برگزاری بازی‌های آسیایی و دربی ندارد. امروز نامه‌ای به باشگاه پرسپولیس، سپاهان و نساجی زدیم و از آن‌ها خواستیم ستاد بازی‌های آسیایی درست کنند، چون باید از حریفانشان میزبانی و تمام شرایط میزبانی از جمله استقبال فرودگاه و هتل را مهیا کنند».
رئیس فدراسیون فوتبال درباره میزبانی از تیم‌های عربستانی توضیح داد: «تا 5 سپتامبر (15 شهریور) وقت داشتیم مسئله میزبانی‌مان را حل کنیم. گفته بودیم باشگاه‌ها زمین‌های بی‌طرفشان را معرفی کنند ولی در آخرین ساعات توانستیم تفاهم‌نامه‌ای با فدراسیون عربستان منعقد کنیم که در یک بند به‌صراحت اعلام شد تیم‌های باشگاهی‌ و ملی‌مان می‌روند و می‌آیند. این موضوع را ای‌اف‌سی از ما درخواست کرده بود که ما انجام دادیم. ستادی در فدراسیون تشکیل شده و ستادی هم باید در باشگاه شکل گیرد تا به بهترین نحو بتوانند از طرف عربستانی و باشگاه‌های دیگر میزبانی کنند. مطمئن هستم این مهم به نحو احسن انجام می‌شود».

20 نفر همراه با (وی‌ای‌آر) به ایران می‌آیند!
تاج در واکنش به احتمال عدم حضور رونالدو در ایران گفت: «حرف بسیار بی‌جایی است و شنیدن این موضوع به عنوان یک ایرانی توهین به ما محسوب می‌شود. رونالدو راحت به ایران می‌آید و ما هم بازی‌های بسیار مهمی را در کشورمان میزبانی کردیم و مشکلی نداریم. ما به طرف عربستانی اطمینان دادیم هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد».
مهدی تاج در پاسخ به پرسشی درباره حضور فناوری کمک‌داور ویدئویی در ایران توضیح داد: «کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه‌ای به ما زده است و حدود 20 نفر را معرفی کرده که فدراسیون فوتبال باید هر 20 نفر را میزبانی کند و برای (وی‌ای‌آر) بیاورد. 15 نفر از آن‌ها عوامل  و پنج نفر هم داور هستند که باید در اتاق بنشینند. تعهد ما به ای‌اف‌سی این بوده که اتاق را ما تأمین کنیم و تجهیزات را هم آن‌ها بیاورند. ما هم اتاق (وی‌ای‌آر)  را در ورزشگاه آزادی تأمین کردیم و امروز هم سهیل مهدی به ورزشگاه آزادی می‌رود و بازدید می‌کند تا اگر نقصی داشته باشد برطرف کنیم تا بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا برگزار شود. برای دربی هم باید منتظر بمانیم تا ببینیم چه اتفاقی می‌افتد».
رئیس فدراسیون فوتبال در بخش پایانی صحبت‌هایش درباره آخرین وضعیت پرونده باشگاه سپاهان گفت: «این موضوع به کمیته انضباطی رفته است. امروز جلسه‌ای برای حمایت از باشگاه‌های آسیایی در سازمان لیگ برگزار می‌شود و ممکن است حمایت‌های دیگری از نمایندگان آسیایی انجام شود. بحث تخلف سپاهان در صلاحیت کمیته انضباطی است و در صلاحیت من نیست».

برچسب ها :
ارسال دیدگاه