شباب‌الشمس در خدمت زائران شمس‌الشموس(ع)

دهه‌ هشتادی‌ها پای کار موکب‌های دهه پایانی صفر

شباب‌الشمس در خدمت زائران شمس‌الشموس(ع)

مدیر عامل مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی از برپایی چهار موکب تخصصی در دهه پایانی صفر خبر داد و وجه تمایز خدمات امسال این مؤسسه نسبت به سال قبل را افزایش ظرفیت و دامنه خدمت‌رسانی عنوان کرد.


مجتبی مختاری در گفت‌وگو با خبرنگار آستان‌نیوز با بیان اینکه مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی چهار موکب تخصصی برای دهه آخر صفر برنامه‌ریزی کرده است، اظهار کرد: موکب جامع دخترانه حضرت نجمه(س) بین میدان بسیج و فدائیان اسلام در مجتمع دانشجویی امام رضا(ع) واقع شده و با مشارکت و خدمتگزاری دختران دهه هشتادی دوره بی‌نهایت برگزار می‌شود. 

اسکان ۷۰۰ نفر در موکب جامع دخترانه حضرت نجمه(س)
وی افزود: در این موکب خدماتی شامل اسکان و پذیرایی، خدمات رفاهی زائر، پزشکی و برنامه‌های فرهنگی در فضایی به مساحت حدود ۵ هزار مترمربع ارائه می‌شود، این موکب مختص دختران و بانوان زائر است و هر شب به حدود ۷۰۰ نفر اسکان می‌دهد. 
بر پایه گفته مدیر عامل مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی، موکب بعدی مربوط به شبکه جوانان رضوی از اقصی نقاط کشور در خیابان امام رضا(ع) تقاطع چهارراه دانش واقع شده که ۴۰ متر طول دارد و به صورت ۲۴ ساعته از زائران حضرت رضا(ع) در دهه آخر صفر پذیرایی می‌کند. 

خدمات فرهنگی با محتواهای امام رضایی
مختاری عنوان کرد: موکب دیگری که برای دهه آخر صفر پیش‌بینی شده موکب شهید چمران در مؤسسه جوانان در خیابان کوهسنگی است و خدمات پارکینگ، اسکان و پذیرایی برای 100 خانوار در هر شب را دارد. 
موکب شباب‌الشمس با هزار مترمربع مساحت در پیاده‌راه آیت‌الله واعظ طبسی موکب دیگری بود که مدیر عامل مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی به آن اشاره کرد و افزود: این موکب توسط دختران و پسران دهه هشتادی در حال آماده‌سازی است و قرار است علاوه بر پذیرایی چای، شربت و غذا به زائران خدمات فرهنگی با محتواهای امام رضایی نیز ارائه دهد. 

خدمت به زائران توسط جوانان دهه هشتادی
مختاری در خصوص وجه تمایز اقدام‌های امسال مؤسسه جوانان نسبت به دهه آخر صفر سال گذشته نیز گفت: امسال تمام مسائل اجرایی خدمت به زائران توسط جوانان دهه هشتادی است، همچنین در بحث افزایش دامنه خدمت در موکب شباب‌الشمس سال گذشته جوانان از چهار استان حضور پیدا کردند و امسال از ۱۰ استان برای خدمت‌رسانی آمده‌اند. 
وی با اشاره به اینکه ظرفیت خدمات فرهنگی موکب حضرت نجمه(س) امسال حدود 
۴۰ درصد رشد داشته است، خاطرنشان کرد: سال گذشته در پیاده‌راه آیت‌الله واعظ طبسی موکب نداشتیم اما امسال موکب شباب‌الشمس را برپا می‌کنیم.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه