اهدای بازوبند پهلوانی به یزدانی و گرایی

در سالروز تولد جهان‌پهلوان تختی و روز ملی کشتی انجام شد

اهدای بازوبند پهلوانی به یزدانی و گرایی

در مراسم افتتاح ساختمان جدید فدراسیون کشتی و همزمان با سالروز تولد جهان پهلوان تختی، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی بر بازوی حسن یزدانی و محمدعلی گرایی دو کاپیتان تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران بازوبند پهلوانی بست.


همچنین در این مراسم رئیس مجلس از مدال آوران تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان و جوانان ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان تجلیل کرد. 

قالیباف: باید یک‌میلیون کشتی‌گیر داشته باشیم
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دوره‌های پر فراز و نشیب کشتی را نیز دیده‌ایم، عنوان کرد: مطمئن باشید، اگر امروز فناوری لازم از تجهیزات کافی تا مربی‌های متخصص و مدیریت متعهد را داشته باشیم، قهرمانان ما در تمام رشته‌های کشتی فرنگی و آزاد قطعاً قهرمان خواهند بود؛ چرا که مسیر را می‌شناسیم، می‌دانیم دستمان پر است و قطعاً آقای دبیر در این مسیر تلاش می‌کند. وی اظهار کرد: امروز ما باید بیش از یک میلیون نفر کشتی‌گیر حرفه‌ای در کشور داشته باشیم تا مسیری که به سمت قله طی می‌کنیم با دست پُرتر باشد که البته فدراسیون توانسته است مسیر این آینده روشن را نشان دهد که قطعاً در مسابقات آسیایی پیش رو و مسابقات بلگراد در صدر رده‌های جهانی خواهیم بود و آینده کشتی کشور را با این نگاه می‌توان تضمین کرد.

دبیر: کمپ ما را رئال و بارسا هم ندارند
سپس علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در سخنانی اظهار کرد: این کمپ در دنیا لنگه ندارد. من رئال مادرید، بارسلونا و خیلی از تیم‌های بزرگ دنیا را دیدم، اما چنین چیزی ندارند. در جمهوری اسلامی خیلی خوب می‌توان کار کرد و همه باید نسبت به انقلاب و مردم پاسخگو باشند. این باید الگویی برای همه فدراسیون‌ها باشد. به سرمربیان تیم‌های ملی هم گفتم باید از سال بعد ۵۰ درصد مدال‌های طلا را بگیریم. این حق ماست؛ چرا که کشتی برای ماست. کشتی موتور محرک ورزش ایران است. ما رقیب هیچ رشته‌ای نیستیم و کشتی برای همه ایران و همه فدراسیون‌هاست. یک‌ نفر بگوید من در این چهار سال یک چیز برای خودم خواستم. تنها رئیس فدراسیونی هستم که در چهار سال سه سفر خارجی آن هم با پول شخصی رفتم. برای بالا رفتن پرچم جمهوری اسلامی با هیچ کس معامله نمی‌کنم. حتماً باید کشتی به ایده‌آلی که در ذهن ماست، برسد.
وی خطاب به قالیباف گفت: نسل جدیدی را می‌سازیم و قطعاً در سال‌های آینده از این نسل خواهید شنید. کشتی هم ورزش سنتی و ملی ما و هم ورزش مذهبی ماست؛ مزیت رقابتی ماست؛ مثل نفت و موشک ماست. ۶۷ درصد مدال‌های المپیک را کشتی گرفته و اگر مدال‌های جهانی هم حساب کنیم ۸۲ درصد مدال‌های ورزش‌های المپیکی ما را کشتی گرفته است. ۳۱۵ مدال‌دار جهانی و المپیک داریم و رشته بعد ما فقط ۲۴ نفر دارد.شما صدای کشتی باشید. ۸۵ درصد مدال داریم اما به ما ۵ درصد بودجه می‌دهند. الحمدلله آقای مناف هاشمی کم کم توجیه می‌شود. امیدوارم این ظرفیت ویژه دیده شود. من افتخار می‌کنم کارگرم.
گفتنی است همزمان با پنجم شهریور سال ۱۴۰۲ ، نود و سومین زادروز جهان‌پهلوان تختی و به مناسبت اربعین حسینی از بخشی از دست‌نوشته‌های مرحوم تختی و عکس بین‌الحرمین که در سفرش به کربلای معلی گرفته بود، رونمایی شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه