ظرفیت‌های دانشگاهی در خدمت تأمین محتوای آثار ادبیات دینی

در دیدار رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی با مدیر عامل انتشارات به‌نشر مطرح شد

ظرفیت‌های دانشگاهی در خدمت تأمین محتوای آثار ادبیات دینی

جلسه‌ هم‌اندیشی و همفکری برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های پژوهشی دانشگاهی در زمینه تأمین محتوای آثار ادبیات دینی با حضور رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی در دفتر مدیرعامل انتشارات به‌نشر برگزار شد.


​​​​​​​به گزارش خبرنگار آستان‌نیوز، در راستای تأکیدهای تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر حرکت دانشگاه به سمت شناسایی و تأمین بخشی از نیازهای آستان قدس رضوی، سلسله جلساتی با حضور رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی و مدیران مجموعه‌های فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود که در جلسه مشترک رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی و مدیرعامل به‎نشر نیز اقدام‌های مشارکتی بین دانشگاه و انتشارات به‌نشر مورد بررسی و گفت‌وگو قرار گرفت. 
در این نشست حجت‌الاسلام محسن جهانگیری، رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی ضمن ارائه توضیحاتی از وضعیت فعلی دانشگاه علوم اسلامی رضوی، گفت: 500 دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی در حال تحصیل در دانشگاه علوم اسلامی رضوی هستند و رساله‌ها و پایان‌نامه‌های کاربردی و مفیدی در دانشگاه تدوین می‌شود که بسیاری از این آثار می‌تواند در خدمت چاپ و نشر باشد. 
وی افزود: این دانشگاه بیش از 50 عضو هیئت علمی دارد که این اعضا موظف هستند هر سال دو مقاله علمی پژوهشی در گروه موضوعی خود ارائه کنند که این مقالات نیز می‌تواند در خدمت تولید محتوای مکتوب باشد و دانشگاه علوم اسلامی رضوی آمادگی دارد در خصوص هر گونه فعالیت مشترک با به‌نشر تفاهم‌نامه همکاری منعقد کند. 
حسین سعیدی، مدیر عامل انتشارات به‌نشر نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه افزود: انتشارات به‌نشر آمادگی دارد که در چهار محور با دانشگاه علوم اسلامی، فعالیت مشترک تعریف کند. 
وی تولید محتوا در حوزه ادبیات دینی، تربیت نویسنده از بین دانشجویان دانشگاه رضوی، ارزیابی محتوایی آثار توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه و تأمین و تربیت نیرو در زمینه فروش و بازرگانی، تولید کتاب و فضای مجازی و امور ترویجی را از محورهای پیشنهادی برای انجام فعالیت نام برد و تأکید کرد: تمامی ظرفیت‌ها و تجارب انتشارات به‌نشر در حوزه کتاب، اقتصاد کتاب و فعالیت‌های ترویجی کتاب‌محور در خدمت دانشگاه است و انتشارات به‌نشر از انعقاد تفاهم‌نامه مشترک استقبال می‌کند. 
مدیرعامل به‌نشر، رساله‌ها و پایان‌نامه‌های دانشگاه را ظرفیت محتوایی غنی و پرباری توصیف کرد که می‌توان از محتوای آن در مباحث کلان نشر و در سطح بین‌المللی استفاده کرد. 
سعیدی ضمن تأکید بر حوزه ادبیات دینی به عنوان کار ویژه به‌نشر در سال‌های اخیر، پیشنهاد مشارکت در زمینه انتخاب موضوع و سوژه، تأمین محتوای پژوهشی لازم و همکاری در زمینه بررسی اتقان و استناد آثار حوزه ادبیات دینی را مطرح کرد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه