توسعه کمی و کیفی آثار جشنواره رسانه‌ای بین‌المللی امام رضا(ع)  در گام سوم

دبیر اجرایی سومین جشنواره رسانه‌ای بین‌المللی امام رضا(ع) مطرح کرد

توسعه کمی و کیفی آثار جشنواره رسانه‌ای بین‌المللی امام رضا(ع)  در گام سوم


دبیر اجرایی سومین جشنواره رسانه‌ای بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: پس از برگزاری دو دوره موفقیت‌آمیز از این جشنواره شاهد رشد کیفی و کمی آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره و مشارکت بیشتر اهالی رسانه‌های جمعی و تولیدکنندگان محتوای رضوی هستیم. وحدت عماد در گفت‌وگو با خبرنگار آستان‌نیوز ضمن اشاره به اهداف سومین جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع)، گفت: ارتقای کمی و کیفی محصولات رسانه‌ای با مضامین رضوی، شناسایی، شبکه‌سازی و تعامل بیشتر با تولید و توزیع‌کنندگان محتوای رسانه‌ای مرتبط با فرهنگ و سیره رضوی در داخل و خارج از کشور، تعمیم و گسترش تولیدات رسانه‌ای مرتبط با سیره رضوی در بستر رسانه‌های گوناگون به ‌ویژه رسانه‌های نوین، شبکه‌سازی و حمایت از پدیدآورندگان آثار رسانه‌ای رضوی و عمق‌بخشی به محتوای رسانه‌ای مرتبط با سیره و معارف رضوی از جمله اهداف این جشنواره است.
 
اضافه شدن بخش ویژه پویش مردمی به این دوره از جشنواره
عماد اصلی‌ترین تفاوت این دوره از جشنواره را با دوره‌های قبل، اضافه شدن بخش ویژه پویش‌ها و بهره‌گیری از مشارکت عموم مردم به ویژه فعالان و تولیدکنندگان محتوای رضوی در فضای مجازی ذکر کرد و افزود: در بخش بین‌الملل نیز شاهد افزایش حضور تولیدکنندگان هستیم که علت آن حذف محدودیت‌های زبانی برای شرکت‌کنندگان است. سال گذشته میزبان صرفاً تولیدات به سه زبان انگلیسی، عربی و اردو بودیم اما در سال جاری شرکت‌کنندگان بخش بین‌الملل در هر زبانی می‌توانند تولید محتوا داشته باشند و به جشنواره ارائه دهند. 
وی همچنین ادامه داد: در سومین دوره، فهرستی از سوژه‌های متفاوت و جذاب درباره موضوعات محوری جشنواره همچون سیره حضرت رضا(ع)، حرم مطهر رضوی و زیارت احصا و آماده‌سازی شده که از طریق درگاه جشنواره به مخاطبان ارائه شده است تا در صورت تمایل آن‌ها را محور تولیدات خود قرار دهند و برای جشنواره ارسال کنند. همچنین برخی از محتواهای اولیه به ‌ویژه‌ در حوزه عکس و فیلم با کیفیت بالا (مرتبط با حرم مطهر رضوی) نیز در سایت جشنواره قرار داده شده است تا در صورت نیاز و تمایل شرکت‌کنندگان در تولیدات جدید مورد استفاده قرار گیرند. معاون مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی ادامه داد: سیره رضوی، زائر و زیارت رضوی، وقف و نذر رضوی، خدمت رضوی، هویت مشهدالرضا(ع) و جهاد تبیین محورهای موضوعی جشنواره در نظر گرفته شده است.
عماد بیان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند تا 31 تیرماه 1402 به وبگاه جشنواره به نشانی
 mediafest.razavi.ir مراجعه و در هر بخش حداکثر سه اثر خود را بارگذاری کنند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه