طرح‌های ویژه آستان قدس رضوی در حوزه ترویج حجاب فاطمی

مدیر مرکز امور بانوان و خانواده این آستان مقدس تشریح کرد

طرح‌های ویژه آستان قدس رضوی در حوزه ترویج حجاب فاطمی

بنیاد کرامت رضوی و به طور خاص، مرکز امور بانوان و خانواده این بنیاد همواره ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را در دستور کار داشته و تلاش کرده با اجرای طرح‌هایی همچون «مثل خورشید» و «دختی‌ژن»، مسئولیت دینی و اجتماعی خود را در این عرصه انجام دهد.


مدیر مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با آستان نیوز به تشریح اقدامات این مرکز در حوزه عفاف و حجاب پرداخت و گفت: یکی از طرح‌های این حوزه، طرحی با نام «مثل خورشید» است که از دهه کرامت امسال آغاز شده و به شکل مستمر ادامه خواهد داشت. فاطمه دژبرد درباره جزئیات این طرح گفت: در این طرح، بسته‌هایی شامل ملزومات حجاب از جمله گیره روسری به همراه یک تکه پارچه متبرک و متن‌نوشته‌ای مرتبط با حجاب به دختران نوجوان و جوانی که در جشن‌های این دهه حضور داشتند، اهدا شد. دژبرد افزود: در این بسته‌ها از مخاطبان خواسته شد از طریق پیامک با مرکز امور بانوان مرتبط باشند تا بتوانیم تعاملی مناسب با آن‌ها شکل دهیم و به تقویت باورهای دینی آن‌ها و تبیین اهمیت حجاب کامل در این گروه مخاطب کمک کنیم.
وی ادامه داد: به همین منظور اکنون در حال جمع‌آوری اطلاعات مخاطب هستیم تا ارتباط مستمری با آنان برقرار کنیم و به سؤالات و شبهات آنان در خصوص حجاب و عفاف و سایر موارد پاسخ دهیم.
دژبرد خاطرنشان کرد: این بسته‌ها در اختیار دفاتر امانات چادر در ورودی‌های حرم مطهر رضوی نیز قرار گرفته تا خادمیاران حجاب در حرم مطهر، در صورت نیاز، آن را به مخاطبان اعطا کنند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه