آشیانه دانایی و مهربانی

آشیانه دانایی و مهربانی

تقریباً مثل دیوار مهربانی اما از نوع کتابی‌اش! شاید کمتر شنیده باشید که می‌شود کتاب‌های خوانده شده یا تلنبار شده گوشه قفسه‌ها و گنجه‌ها را هم جای مطمئنی گذاشت تا آن‌ها که علاقه‌مند هستند و به کتاب خاصی نیاز دارند، آن را برداشته و استفاده کنند. جالب است بدانید مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، دوباره آشیانه‌های کتاب خود را با هدف ارائه خدمات به رهگذران اهل مطالعه در فضای بیرونی این مؤسسه در باغ ملی پایتخت راه انداخته است.
حدود 60 جلد کتاب، نشریه، بروشور و کاتالوگ‌های فرهنگی از مجموعه منابع اهدایی مازاد به کتابخانه ملی ملک در موضوعات گوناگون انتخاب و در آشیانه‌های کتاب گذاشته شد تا علاقه‌مندان از آن استفاده کنند.
طرح آشیانه‌های کتاب از آبان 1396 با هدف ترویج فرهنگ مطالعه با عنوان «گردش کتاب در باغ ملی» آغاز شد، اما در دو سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا متوقف شده بود.
در این طرح از عموم مردم دعوت می‌شود از این منابع مطالعاتی استفاده کنند یا آن‌ها هم کتاب‌های مازاد موجود در خانه، محیط کار و کتابخانه‌هایشان را در این آشیانه‌ها برای مطالعه دیگران قرار دهند و در تجهیز هر چه بیشتر آن کمک کنند. کتابخانه و موزه ملی ملک نیز به عنوان متولی راه‌اندازی این آشیانه‌های کتاب در تلاش است تا هر دو یا سه هفته یک بار، کتاب‌های جدیدی در این آشیانه‌ها قرار دهد. 

برچسب ها :

دیوار مهربانی

ارسال دیدگاه