رشد فارابی‌ها و ابن‌سیناهای امروز فراهم کرد

سورنا ستاری: باید محیطی برای

رشد فارابی‌ها و ابن‌سیناهای امروز فراهم کرد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: در نشست تخصصی مبنا که عصر دیروز با موضوع «تبیین تأثیر تدابیر و سیاست های راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیشرفت علم و فناوری» برگزار شد، گفت: رهبر معظم انقلاب از سال های گذشته برای فناوری در حوزه های مختلف اهمیت ویژه ای قائل بودند.

دکتر سورنا ستاری در این نشست مجازی که به همت دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) در مشهد برگزار شد، گفت: در تأثیر و تدابیر حضرت آقا در موضوع فناوری همین بس که سال ها پیش ایشان دستور دادند و نقشه جامع علمی کشور تصویب شد. ایشان زمانی متوجه این موارد بودند که اشاره به آن خیانت محسوب می شد. 
فرزند منصور ستاری افزود: باید بدانید ایشان در چه زمانی از حوزه‌های نانو تکنولوژی، بیوتکنولوژی و سلول های بنیادی بازدید کردند و چه موقع ایشان از آن ها حمایت می‌کردند. ایشان حتی در بحبوحه جنگ از پدرم در توسعه صنعت هوایی حمایت می کردند. ستاری با اشاره به رابطه علم و تمدن نوین اسلامی به بیان سبقه تاریخی کشور و دانشمندانی چون ابن سینا، خوارزمی، ابن هیثم و... اشاره کرد و گفت: آن ها تاریخ علم را برای ما مسلمانان ایجاد کردند، اکنون چه چیزی کم داریم که نمی توانیم به آن افتخارات دست پیدا کنیم، ما همان ملت هستیم.
وی ادامه داد، وقتی فرهنگی کاملاً وابسته دارید و به ریشه های خود افتخار نمی کنید، خودباختگی ایجاد می شود و کم کم توسعه پیدا می کند. باید محیطی برای رشد فارابی ها و ابن سیناهای امروز فراهم کرد و باید همه سعی کنند تا در این جهت حرکت کنیم؛ چرا که مشکلات کشور همه با عقل و دانشی که منتج به فناوری شود، قابل حل است.

برچسب ها :

رشد

فناوری

ارسال دیدگاه