بزرگ‌ترین بودجه تاریخ پنتاگون؛ بخش تحقیق و توسعه و آزمایش تسلیحات

بزرگ‌ترین بودجه تاریخ پنتاگون؛ بخش تحقیق و توسعه و آزمایش تسلیحات


​​​​​​​پولیتیکو به نقل از مسئول مسائل مالی در وزارت دفاع آمریکا گزارش داد پنتاگون 145 میلیارد دلار برای بخش تحقیق و توسعه و آزمایش تسلیحات طی سال 2024 در نظر گرفته است.ماه پیش بود که منابع رسانه‌ای در آمریکا گزارش دادند دولت آمریکا به ریاست جو بایدن قصد دارد بزرگ‌ترین بودجه تاریخ پنتاگون را از کنگره درخواست کند.
 «مایک مک‌کورد» حسابرس پنتاگون گفت مقام‌های دولت بایدن به توافق بر سر رقم بودجه وزارت دفاع بسیار نزدیک شده‌اند و قرار است کاخ سفید آن را به عنوان بخشی از بودجه سالانه خود درخواست کند.
دسامبر گذشته قانون‌گذاران کنگره، ۸۵۸ میلیارد دلار برای بودجه دفاع ملی آمریکا در نظر گرفتند که ۴۵میلیارد دلار بیشتر از بودجه درخواستی بایدن بود. این رقم، ۸۱۷ میلیارد دلار برای پنتاگون را شامل می‌شود.
این رقم در آن زمان، بیشترین رقمی بود که آمریکا در طول تاریخ برای وزارت دفاع هزینه کرده بود. درخواست این بودجه بازتاب‌دهنده تلاش‌های پنتاگون برای مقابله همزمان با تهدید روسیه، رقابت با برتری چین در زمینه فناوری و نوسازی تسلیحات فرسوده آمریکا بود. 
با وجود این، چشم‌انداز بودجه پنتاگون اکنون که جمهوری‌خواهان کنترل مجلس نمایندگان را در اختیار گرفته‌اند مبهم‌تر از هر زمان دیگر است.  نمایندگان جمهوری‌خواه خواستار کاهش هزینه‌ها از جمله هزینه‌های دفاعی هستند. 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه