رفاقتم با وزنه‌بردارها را قاطی کار نمی‌کنم

نواب نصیرشلال، سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری:

رفاقتم با وزنه‌بردارها را قاطی کار نمی‌کنم

سرمربی جدید تیم ملی وزنه‌برداری گفت: اجازه نمی‌دهم رفاقتم وارد کار شود و اردوهای تیم ملی کاملاً جدی هستند.


نواب نصیرشلال در مورد پذیرش مسئولیت سرمربیگری تیم ملی وزنه‌برداری ایران بیان کرد: دلیل اینکه این مسئولیت را قبول کردم به تیمی برمی‌گردد که در این هشت ماه به بهترین شکل برنامه‌ها را پیش برد و موجب دلگرمی من شد که اگر این مسئولیت را قبول کنم، ان‌شاءالله کوچک‌ترین کم و کاستی در برنامه‌ها نخواهد بود و می‌توانیم برنامه‌های مدنظرم را به بهترین شکل پیش ببریم.
نصیرشلال با اشاره به وضعیت وزنه‌برداری و مسابقات پیش رو ازجمله رقابت‌های کسب سهمیه المپیک گفت: ما مسابقات کسب سهمیه المپیک را پیش ‌رو داریم که خیلی مهم هستند. بی‌شک کار سختی داریم و مجبوریم سختگیرانه و با برنامه‌های دقیق کار را پیش ببریم تا نتیجه خوبی بگیریم. وزنه‌برداری در این سال‌ها مقداری دچار افت شده است که بحث کرونا در آن دخیل بود و کمتر روی پشتوانه‌سازی کار شده است. این مسائل موجب شد نفرات کمتری به تیم بزرگسالان منتقل شوند. از طرفی چون مسابقاتی نبوده، انگیزه ورزشکاران کم شده است. تلاش می‌کنیم به همه افراد فرصت بدهیم تا در نهایت بتوانیم بهترین‌ها را داشته باشیم.
سرمربی تیم ملی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه چقدر تلاش می‌کند رفاقتی که با وزنه‌برداران دارد وارد فضای کاری نشود، تأکید کرد: به شخصه تقریباً با تمام ورزشکاران دوست هستم و ارتباط دارم اما بی‌شک نمی‌گذارم این مسائل در روند کاری ما تأثیرگذار باشد. دوستی و بحث کاری دو مسئله جدا از هم هستند. با هیچ‌کسی تعارف و رودربایستی نداریم چون بحث منافع ملی و تیم ملی در میان است و اجازه نخواهیم داد این مسائل با هم قاطی شوند. اردوی تیم ملی یک اردوی کاملاً جدی است.
او در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کند چقدر به زمان نیاز دارد تا عملکردش مورد قضاوت قرار بگیرد، تصریح کرد: با توجه به اینکه وزنه‌برداری دچار افت شده است، می‌توانیم دو مدل ارزیابی را داشته باشیم. ارزیابی ابتدایی در بحث جمع کردن تیم و سروسامان دادن به آن است اما ارزیابی دوم باید درازمدت باشد. باید ظرفیت‌ها را بشناسیم و فرصت دهیم که جوان‌ترها رشد کنند. فکر می‌کنم برای این کار نیاز به زمان بیشتری داریم. ما در کل هر دو برنامه را در دستور کار داریم و هم از افراد با تجربه استفاده می‌کنیم و هم به جوان‌ها بها می‌دهیم تا برای سال‌های آینده پرورش یابند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه