تلاش برای ترور رقیب انتخاباتی اردوغان

تلاش برای ترور رقیب انتخاباتی اردوغان

معاون رئیس فراکسیون حزب «جمهوری‌خلق» در پارلمان ترکیه مدعی شد «کمال قلیچدار اوغلو» رئیس این حزب و اصلی‌ترین رقیب انتخاباتی اردوغان، در معرض ترور قرار گرفته است. 


به گزارش ایرنا «ازگور اوزل» در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه هالک تی وی گفت دولت ترکیه قصد داشت یک خودرو زرهی در اختیار اوغلو قرار دهد، اما او ترجیح داده بود با خودرو شخصی‌اش جابه‌جا شود. 
اوزل همچنین توضیح داد سه ماه پس از اینکه نخستین هشدارها درباره خطر ترور قلیچدار اوغلو داده شد، کاروان او در شهرک «ساواش» در شهر «آرتوین» (شمال شرق ترکیه و عمدتاً ارمنی‌نشین) هدف تیراندازی قرار گرفت که در این واقعه یک نیروی نظامی کشته شده و یکی از محافظان یکی از چشمانش را از دست داد. به گفته او در فاصله یک و نیم کیلومتری از کاروان نیز مقدار زیادی مواد منفجره در داخل یک خودرو ون یافت شد که برای کشتن ۵۰۰نفر کافی بود. اوزل به تاریخ دقیق این واقعه اشاره‌ای نکرد.
معاون رئیس فراکسیون حزب جمهوری خلق ترکیه همچنین گفت اوغلو، در جریان شرکت در یک مراسم ختم در شهرک «شابوک» در شهر آنکارا نیز هدف حمله قرار گرفت و برخی نیز گفته بودند باید خانه وی آتش زده شود. 
این ادعاها در حالی است که «علاء‌الدین الدمیر» رئیس سابق سازمان افراطی «گرگ‌های خاکستری» نیز چندی پیش به شبکه هالک تی وی گفته بود اطلاعاتی دارد که نشان می‌دهد سازمان مافیا سعی دارد «کمال قلیچدار اوغلو» را ترور کند؛ سخنانی که جنجال‌برانگیز شد. 
این سخنان و هشدارها در حالی است که «کمال قلیچدار اوغلو» به عنوان نامزد واحد احزاب پنج‌گانه معرفی شده و قوی‌ترین رقیب انتخاباتی اردوغان محسوب می‌شود. 
انتخاباتی که قرار است در ۲۴ اردیبهشت ماه برگزار شود و قلیچدار اوغلو مانند هر نامزد دیگری در ده‌ها شهر و استان میتینگ انتخاباتی برگزار خواهد 
کرد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه