ثبت رکورد یک میلیارد مترمکعبی  

وزیر نفت در آیین اجرای انتقال گاز به تربت‌جام درباره تولید گاز ترش خبر داد

ثبت رکورد یک میلیارد مترمکعبی  

وزیر نفت گفت: امسال رکورد تولید یک میلیارد مترمکعبی گاز ترش در کشور ثبت شد و همکاران ما با اقدام‌های جهادی و مدیریت مناسب توانستند با کمترین قطعی گاز، زمستان را پشت سر بگذارند.


به گزارش خبرنگار ایرنا، جواد اوجی که به صورت مجازی در آیین اجرای عملیات خط لوله ۱۶ اینچی تقویت انتقال گاز به تربت‌جام شرکت کرده بود، با اشاره به اقدام‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت برای استمرار پایداری گاز در کشور افزود: ذخیره‌سازی گاز طبیعی‌ سی‌ان‌جی و اس‌‌ان‌‌جی، ذخیره‌سازی گاز در مخزن شوریجه دی، ساخت ایستگاه تقویت فشار گاز آرادان و خط لوله محمدیه در منطقه پارچین از جمله اقدام‌هایی است که برای پایداری گاز در استان‌های خراسان، سمنان و گلستان در حال اجراست.
مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران نیز در این آیین با بیان اینکه شبکه گاز شمال شرق ایران با اجرای چند طرح تقویت می‌شود، گفت: برای پایداری گازرسانی به این مناطق، طرح ساخت خط لوله گاز ۳۶ اینچ دوراهی دشتک به نهبندان به زودی آغاز می‌شود و آغاز عملیات خط انتقال گاز لوله یازدهم و ساخت ایستگاه تقویت فشار آرادان هم در دستور کار قرار دارد که در تقویت شبکه گاز شمال شرق کشور بسیار مهم است.
مجید چگنی افزود: بحث ذخیره‌سازی گاز در شهرک‌های صنعتی نیز پیگیری می‌شود و با توجه به شرایط مناطق و مشترکان، اجرایی خواهد شد.
استاندار خراسان رضوی نیز در این آیین گفت: با توجه به مشکلات زمستان امسال با تصمیم و ابلاغ وزیر نفت، یکی از طرح‌هایی که امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی آن هستیم، انتقال خط لوله ۱۶ اینچ از صالح‌آباد به تربت‌جام است که با همکاری قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) شروع شد.
یعقوبعلی نظری با بیان اینکه این طرح تا پیش از زمستان سال آینده به اتمام خواهد رسید، افزود: برای حل مشکلات این منطقه، طرح‌های ملی فشار قوی گاز و مخازن ذخایر گازی در دست پیگیری است.
وی ادامه داد: برای صنایع نیز پیگیر گاز ال‌پی‌جی هستیم تا واحدهای تولیدی فعال باشند و اشتغال افزایش پیدا کند.
مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: وعده وزیر نفت در خصوص تقویت خط انتقال گاز به تربت‌جام در کوتاه‌ترین زمان عملیاتی شد.
حسن افتخاری با بیان اینکه در این طرح، قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) با توجه به رسالت جهادی خود پای کار آمده است، افزود: امید است سال آینده شاهد پایداری انتقال گاز به این شهر باشیم.
عملیات اجرایی خط لوله ۱۶ اینچی تقویت انتقال گاز به تربت‌جام به طول ۶۵ کیلومتر و اعتبار ۶ هزار میلیارد ریال دیروز آغاز شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه