«دن دیگو» بدون قلب دفن شد؟

شایعات ناتمام درباره مرگ اسطوره

«دن دیگو» بدون قلب دفن شد؟

مارادونا در 25 نوامبر 2020 در آرژانتین و در سن 60 سالگی درگذشت و اخبار زیادی تا همین امروز درباره مرگ او منتشر شده است.

حالا تقریباً یک سال از روز درگذشت او گذشته و نلسون کاسترو، پزشک و خبرنگار آرژانتینی، کتابی را به نام « سلامت دیه‌گو: داستان واقعی » منتشر کرده تا جزئیات و اطلاعات جالبی را درباره شرایط مارادونا به اشتراک بگذارد.
کاسترو مدعی شده با دسترسی به فایل‌های محرمانه پزشکی و مصاحبه با شاهدان عینی که تا به حال با هیچ رسانه‌ای صحبت نکرده بودند، موفق شده به اطلاعاتی درباره شرایط سلامت مارادونا، وضعیت تغذیه و اعتیاد او به تمامی مخدرها دست پیدا کند.
این پزشک مدعی شده با توجه به شرایط سلامتی مارادونا، هر فرد دیگری جای او بود باید مدت‌ها قبل از دنیا می‌رفت و متأسفانه این اسطوره فوتبال آرژانتین به تمامی موادی که برای او مضر بودند، اعتیاد داشته است. تلسون کاسترو با حضور در یک برنامه تلویزیونی مدعی شد بدن مارادونا مقاومت بسیار خوبی در طول این سال‌ها از خود نشان داده اما هرگز تصمیم جدی برای بهبود و درمان قطعی نداشته است.
او در پاسخ به پرسشی در این باره که آیا حقیقت دارد که مارادونا بدون قلب دفن شده، گفت:« گروهی از افراد ژیمناستیک‌کار بودند که قصد داشتند وارد بیمارستان شده و قلب مارادونا را از بدنش خارج کنند. این اتفاق در نهایت رخ نداد».
دکتر کاسترو اضافه کرد:« با این حال قلب او از بدنش خارج شد تا مورد بررسی قرار بگیرد؛ چون این عضو نقش مهمی در تعیین علت درگذشت مارادونا داشت و اطلاعات ما می‌گوید که او بدون قلب به خاک سپرده شد». این پزشک همچنین در ادامه اضافه کرد قلب مارادونا بیش از اندازه بزرگ بوده و وزن آن حدوداً به نیم کیلو می‌رسید. اندازه قلب انسان معمولا 300 گرم است و حتی با اینکه قلب ورزشکاران معمولاً بزرگ‌تر است اما دلیل این اتفاق برای مارادونا این بوده که او از مشکلات شدید قلبی رنج می‌برد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه