انقلاب اسلامی هویت جهان اسلام را احیا کرد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار علما و استادان حوزه علمیه مشهد مقدس در حرم مطهر رضوی:

انقلاب اسلامی هویت جهان اسلام را احیا کرد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی، هویت جهان اسلام را احیا کرد.


​​​​​​​به گزارش آستان نیوز، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در دیدار علما و استادان حوزه علمیه مشهد مقدس در تالار ولایت حرم مطهر امام رضا(ع)، ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اظهار کرد: با رهبری حضرت امام خمینی(ره) و شهادت‎ها، ایثارها و مجاهدت‌های مردم غیور ایران، نظام مقتدر و انقلاب باشکوه ایران رقم خورد.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران گفتمان جدیدی را در جهان ایجاد کرد که نه تنها ملت ایران بلکه بخش قابل توجهی از امت اسلام را از انفعال و نداشتن خودباوری خارج کرد، گفت: تا پیش از انقلاب اسلامی در فلسفه سیاسی و نظامی جهان، حکومتی که در آن بحث دینی و ارزش‌های الهی با مردم‌سالاری دینی گره خورده باشد را نداشتیم و این، خود مسئله مهمی در عالم نظر و تحلیل است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از ابتدای وقوع انقلاب، دشمنان تمام تلاش خود را به‌کار بردند تا اجازه‌ ندهند نظامی که بر اساس دیانت و اقتدار ملی ایجاد شده و توانسته استقلال خود را بدست آورد، شکل بگیرد اما به لطف الهی و با هدایت‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب و استقامت مردم، این انقلاب شکوهمند شکل گرفت و ریشه‌دار شد.
وی بیان کرد: امام خمینی(ره) این انقلاب شکوهمند را پایه‌گذاری کردند و پس از آن نیز رهبر معظم انقلاب با آگاهی به امور زمان، نظام و ملت را هدایت کردند و از بسیاری از دشواری‌ها عبور دادند؛ انقلاب شکوهمند اسلامی در احیای هویت فرهنگی جهان اسلام نقش مؤثری داشت و خود منشأ جنبش‌های مختلفی در جهان اسلام شد.
نماینده مجلس خبرگان رهبری در ادامه به وظایف روحانیت در قبال نظام مقدس اسلامی اشاره کرد و افزود: مسئله جهاد تبیین که رهبر معظم انقلاب بارها بر آن تأکید کردند، یکی از وظایف مهم بر دوش روحانیت است. روحانیت باید مشکلات کشور و به‌ویژه دسیسه‌های دشمنان این نظام را به‌خوبی بشناسد و با روشنگری در برابر هجمه‌های دشمن مقابله کند.
وی گفت: در همین اغتشاشات اخیر، دشمنان کاری کردند که تاکنون سابقه نداشت، علاوه بر اینکه با تمام توان و از همه ابزارها به‌ویژه فضای مجازی برای پیشبرد اهداف شوم خود استفاده کردند، از لحاظ فیزیکی نیز از مرزها اسلحه و تروریست وارد کردند؛ اما به لطف الهی و بیداری مردم، این توطئه نیز شکست خورد و کشور با اقتدار به راه خود ادامه می‌دهد.
آیت‌الله آملی لاریجانی ادامه داد: آمریکا در منطقه به‌خصوص در کشورهای عراق، سوریه، یمن و افغانستان هزینه‌های بسیار بالایی کرده اما به لطف الهی، جمهوری اسلامی ایران با تأثیرگذاری فرهنگی و فکری خود تمام نقشه‌های دشمنان را در منطقه ناكام كرده است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نظام جمهوری اسلامی باوجود همه دشمنی‎ها، تحریم‏‎ها و مشکلاتی که دشمنان ایجاد کرده‌اند، امروز جزو مقتدرترین و تأثیرگذارترین کشورهای منطقه است که در کسب این توفیقات هدایت‌های رهبری معظم انقلاب و بصیرت مردم بسیار مهم و تأثیرگذار 
بوده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه