PDF

کار علیپور و پرسپولیس بالا گرفت!

ارجاع حکم به کنفدراسیون فوتبال آسیا

کار علیپور و پرسپولیس بالا گرفت!

چند هفته پیش کمیته استیناف حکم نهایی خود در پرونده شکایت علی علیپور از باشگاه پرسپولیس را صادر کرد که بر این اساس باشگاه سرخپوش پایتخت به پرداخت 901میلیون تومان جریمه محکوم شد.


​​​​​​​این در حالی است که مدیران حقوقی باشگاه پرسپولیس ادعا می‌کنند به دنبال مصالحه با مهاجم سابق این تیم بودند اما در نهایت توافق حاصل نشد؛ ادعایی که از سوی وکیل علیپور تکذیب می‌شود.
رسول باختر وکیل علیپور در این خصوص توضیح می‌دهد: «من نمی‌دانم مسئولان باشگاه پرسپولیس از کدام جلسات متعدد صحبت می‌کنند اما ما هر تلاشی که می‌توانستیم کردیم تا به مصالحه برسیم و مدیران باشگاه پرسپولیس بی‌توجهی کردند. از آقای رسول پناه و آقای صدری تا آقای درویش، ما هرطوری می‌شد پیام مصالحه را فرستادیم اما نتیجه نگرفتیم».
وی افزود: « به یکی از مسئولان حقوقی که آنجا بود گفتم ما 120میلیون تخفیف می‌دهیم اما تا پایان سال 1401 پول را پرداخت کنید. او هم گفت خیلی پیشنهاد خوبی است و ما احتمالاً موافقت می‌کنیم. اما دیگر هیچ جوابی ندادند و ما هم حکم قطعی گرفتیم. حالا که حکم داریم می‌گویند مصالحه، لابد می‌خواهید مصالحه کنید تا بدهی شهریور 1399 را دو سال بعد پرداخت کنید؟».
ماجرای طلب علی علیپور به آخرین فصل قراردادش با پرسپولیس برمی‌گردد؛ جایی که او در توافق با باشگاه پرسپولیس، قرارداد خود را به حدود یک میلیارد و 600 میلیون تومان افزایش داد. این البته رقمی است که با آپشن در دسترس مهاجم پرسپولیس بود و پس از قهرمانی در لیگ برتر و رسیدن به حد نصاب تعداد بازی و گل به این رقم رسید.
اما مدیران باشگاه پرسپولیس حدود 700 میلیون تومان از قرارداد او را پرداخت کردند تا علیپور برای دریافت 900 میلیون تومان باقیمانده به سراغ مدیران باشگاه پرسپولیس برود. اما آن‌ها به مهاجم پرسپولیس اعلام کردند برای دریافت این رقم باید شکایت کند و بعد از صدور حکم، طلبش پرداخت می‌شود.
نکته جالب اینکه در زمان جدایی علی علیپور 900 میلیون تومان رقمی معادل خرید یک واحد مسکونی در پایتخت بود اما حالا علیپور با دریافت این رقم تنها امکان خرید یک خودرو تولید داخل را خواهد داشت. البته باتوجه به اینکه نرخ سود سالیانه فیفا در ایران ربوی محسوب می‌شود و نرخ تأخیر - تأدیه هم در مقررات ایران وضع نشده، دست مهاجم پرسپولیس تنها به اصل پولش می‌رسد.نکته مهم اینکه باتوجه به صدور حکم از سوی کمیته تعیین وضعیت و کمیته استیناف، حالا پرسپولیس باید این رقم 901 میلیون تومانی را هرچه زودتر به مهاجم پرسپولیس پرداخت کند و در غیر این صورت، علیپور می‌تواند مانع نقل و انتقالات قرمزها نیز بشود؛ امکانی که البته او در پنجره زمستانی استفاده نکرد.
رسول باختر وکیل علیپور در پاسخ به این پرسش که آیا پرونده علیپور می‌تواند مانع دریافت مجوز حرفه‌ای پرسپولیس نیز بشود؟ گفت: «اگر پرسپولیس تا هفته آینده مطالبات موکلم را پرداخت نکند، ما حکم را ترجمه خواهیم کرد و برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال می‌کنیم که در این صورت تا زمان پرداخت این بدهی، مجوز حرفه‌ای پرسپولیس صادر نخواهد شد»
حالا پرسپولیس که مشکلات زیادی برای دریافت لایسنس ای اف سی دارد، باید این پرونده را هم حل و فصل کند؛ چالشی جدید برای رضا درویش که شاید می‌توانست زودتر از این‌ها و با رقم کمتر، پرونده علیپور را به خط پایان برساند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه