تأکید استاندار بر ممانعت از تعطیلی واحدهای تولیدی

تأکید استاندار بر ممانعت از تعطیلی واحدهای تولیدی

استاندار خراسان رضوی با تأکید بر تعامل بخش‌های دولتی و خصوصی در تدوین نقشه اقتصادی استان گفت: به مشارکت فعالان بخش خصوصی برای تدوین نقشه اقتصادی استان به منظور حل مسائل و ارائه راهکارها در این خصوص نیاز است.


یعقوبعلی نظری روز یکشنبه در دیدار با اعضای هیئت رئیسه خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: از دیدگاه مدیریت عمومی خیلی مهم است که مسائل و مشکلات و همچنین خلأها توسط فعالان اقتصادی فهرست شود.
وی بیان کرد: براساس این فهرست، مزیت‌ها و مسائل اقتصادی خراسان رضوی تهیه و یک بسته حرکتی در این زمینه تعریف می‌شود. در این راستا می‌توان برخی زنجیره‌های تولید در استان از جمله زنجیره‌های حوزه معدن را کامل کرد.
استاندار خراسان رضوی گفت: دستگاه‌های دولتی در حوزه اقتصادی آماده واگذاری امور به بخش خصوصی هستند. در واقع دولت نباید تصدی‌گری در امور داشته باشد و حتی این مهم را برای بخش نظارت نیز قائل هستیم.
نظری نخستین راهبرد اقتصادی استان را ممانعت از تعطیلی واحدهای تولیدی ذکر و بیان کرد: افزون بر این هیچ واحد تولیدی نباید راکد بماند. زمانی که فعالان اقتصادی همیار یکدیگر برای رفع مشکلات باشند، حتی نیازی به کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید هم نیست.
وی اظهار کرد: تلاش برای احیای واحد تولیدی که با همه سرمایه، دستگاه‌ها و ماشین‌آلات راکد است، بهتر از ایجاد کارخانه یا واحد تولیدی جدید در استان است. از این رو راهبرد دوم باید احیای واحدهای راکد باشد.
استاندار خراسان رضوی، راهبرد سوم در اقتصاد استان را افزایش بهره‌وری دانست و گفت: با افزایش بهره‌وری در واحدهای صنایع غذایی یا کارخانه‌های آردی که کمتر از ظرفیت اسمی خود فعالیت می‌کنند، می‌توان ظرفیت تولیدشان را افزایش داد. این موضوع با به روزرسانی و آموزش نیروهای انسانی قابل انجام است.
وی راهبرد چهارم در اقتصاد خراسان رضوی را ایجاد ظرفیت‌های جدید ذکر و بیان کرد: نمی‌توان مانع ایجاد ظرفیت‌های جدید در قالب صدور مجوزهای تولید شد؛ اما می‌توان آن‌ها را هدایت و کنترل کرد. 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه