بشر امروز تشنه معارف و فرهنگ ائمه اطهار(ع) است

تولیت آستان قدس رضوی در دیدار اعضای شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا:

بشر امروز تشنه معارف و فرهنگ ائمه اطهار(ع) است

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به بحران‌هایی که تمدن غربی و زندگی مادی برای انسان معاصر ایجاد کرده است، گفت: در این دنیای مادی بشر امروز بیش از هر زمان دیگری تشنه معارف و فرهنگ ائمه اطهار(ع) است، فرهنگی که برگرفته از قرآن و مطابق با فطرت پاک انسان‌ها و نسخه‌ نجات‌بخش زیست فردی و اجتماعی بشریت است.


تلاش برای نجات انسان
به گزارش آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین احمد مروی عصر یکشنبه (18 دی‌ ماه) در دیدار اعضای شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا که در حرم مطهر امام رضا(ع) انجام شد؛ یاد مرحوم حجت‌الاسلام دکتر اژه‌ای یکی از بنیان‌گذاران این اتحادیه را گرامی داشت و اظهار کرد: از مهم‌ترین رسالت‌های اولیا، اوصیا و انبیای الهی هدایت مردم بوده، آن حضرات در امر هدایت و نجات خلق بسیار دلسوز بودند و اگر بخواهیم به آن حضرات شبیه و در مسیر آن‌ها گام برداریم، باید از آن‌ها تبعیت کنیم. وی دلسوزی برای مردم را یکی از مصادیق تبعیت از نبی مکرم اسلام(ص) و ائمه معصومین(ع) دانست و خاطرنشان کرد: خود را به آب ‌و آتش زدن برای هدایت و نجات مردم یکی از مصادیق تبعیت از اولیا و انبیای الهی است و این امر برای کسانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، دشواری و اهمیت بالاتری دارد. تولیت آستان قدس رضوی ابراز کرد: تلاش برای نجات انسان‌های گرفتار در فرهنگ فاسد و منحط غربی از اقدام‌های بسیار ارزشمند است؛ نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان مسیحی اروپا و آمریکا یکی از مصادیق نصح و دلسوزی برای هدایت و نجات انسان‌هاست.

توسل به امام رضا(ع)
وی بارگاه مطهر امام رضا(ع) را کانون رشد، تعالی، تربیت و الهام‌بخشی به انسان‌ها برای زیستی مؤمنانه و سعادتمندانه دانست و تصریح کرد: باید از این آستان نورانی که محل حضور امام حی و حاضر است، الهام گرفت؛ این آستان نورانی بارگاه قدس عالم آل محمد(ع) بوده و بهترین مکان برای توسل به حضرت رضا(ع) برای حل مشکلات در حوزه‌های مختلف به ‌ویژه عرصه‌های علمی است.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مروی شناساندن ائمه اطهار(ع) را از بهترین انواع تبلیغ دین دانست و با اشاره به این فرمایش امام رضا(ع) که «فَإِنَّ النّاسَ لَوْ عَلِمُوا مَحاسِنَ کَلامِنا لتبعونا، مردم زیبایی سخنان ما را بدانند از ما تبعیت خواهند کرد»، خاطرنشان کرد: در این دنیای مادی بشر امروز بیش از هر زمان دیگری تشنه معارف و فرهنگ ائمه اطهار(ع) است، فرهنگی که برگرفته از قرآن و مطابق با فطرت پاک انسان‌ها و نسخه‌ نجات‌بخش زیست فردی و اجتماعی بشریت است. گفتنی است، در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام‌ والمسلمین احمد واعظی، نماینده رهبر معظم انقلاب در امور انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در اروپا، گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این انجمن‌ ارائه کرد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه