زیدان و بازگشت سریع به فوتبال باشگاهی

با ابقای دشان

زیدان و بازگشت سریع به فوتبال باشگاهی


​​​​​​​تصمیم فدراسیون فوتبال فرانسه برای ادامه همکاری با دیدیه دشان به معنای بازگشت زین‌الدین زیدان به فوتبال باشگاهی است.زیدان دیدارهای تیم ملی فرانسه در جام جهانی 2022 قطر را از اسپانیا دنبال کرد و با وجود اینکه دعوت‌نامه‌های بسیاری دریافت کرد اما راهی دوحه نشد. او از شکست تیم ملی کشورش در فینال برابر تیم ملی آرژانتین بسیار ناراحت شد، به‌خصوص که پیش از این خودش نیز در جام جهانی 2006 طعم شکست در دیدار نهایی را چشیده بود.
پیش از این بسیاری مدعی بودند کار دشان و فرانسه در پایان جام جهانی 2022 به اتمام می‌رسد و زیدان گزینه اصلی برای قبول هدایت این تیم خواهد بود، اما حالا با توجه به تمدید قرارداد احتمالی با این مربی تا سال 2026، زیدان آماده است تا بار دیگر به عرصه فوتبال باشگاهی برگردد.
بسیاری از باشگاه‌های بزرگ اروپایی علاقه زیادی به همکاری با او دارند. پاری سن ژرمن یکی از باشگاه‌هایی است که رؤیای نشستن زیدان روی نیمکت تیمش را در سر می‌پروراند اما او با توجه به شرایط و سازماندهی فعلی این باشگاه تمایلی برای هدایت این تیم ندارد.
سرمربی سابق رئال مادرید عجله‌ای برای انتخاب تیم بعدی‌اش ندارد. او در حال حاضر از زندگی کنار همسر و فرزندانش لذت می‎‌برد و دوست دارد هدایت تیمی را قبول کند که بداند شانس قهرمانی با آن را خواهد داشت و قرار است با باشگاهی با ساختار درست و قدرت فنی قابل قبول کار کند.
یوونتوس همچنان در بین گزینه‌های این مربی فرانسوی قرار دارد. او پیش از این نیز تأکید کرده بود مایل است بار دیگر با این باشگاه همکاری کند اما باید دید آیا نظرش از تابستان 2021 تغییر کرده است یا خیر؟

برچسب ها :
ارسال دیدگاه