خداحافظی مرد تاریخی

کریم بنزما و پایان راه در تیم ملی

خداحافظی مرد تاریخی

کریم بنزما در تولد ۳۵ سالگی‌اش با انتشار پستی در شبکه های اجتماعی از بازنشستگی خود از تیم ملی خبر داد.


​​​​​​​کریم بنزما با هشتگ  «Neuve»، یکی از نام‌های مستعار خود، گفت: «مجموع تلاش‌ها و اشتباهاتم من را به جایی که امروز هستم، رساند و به آن افتخار می‌کنم! من نویسنده داستان زندگی خودم هستم و این داستان به پایان می‌رسد». این پست با عکسی از بنزما با پیراهن فرانسه همراه بود؛ آخرین برنده توپ طلا، که درست قبل از جام‌ جهانی مصدوم شد و از رقابت‌ها کنار رفت. در کارنامه او 37 گل در 97 بازی ملی ثبت شده است.
پس از اینکه امکان بازگشت او به تیم ملی در جریان رقابت‌ها از بین رفت، کریم بنزما با چند پیام از آبی‌ها در شبکه‌های اجتماعی حمایت کرد اما از رفتن به قطر برای تماشای بازی فینال خودداری کرد. 
حضور کریم بنزما در تیم ملی با کسب افتخار همراه نشد. 
جام جهانی قطر نقطه پایانی این حضور بود؛ هر چند  به دلیل مصدومیت درست یک روز قبل از شروع جام جهانی نتوانست بازی کند. بنزما در دوران حرفه ای خود با وجود کسب قهرمانی در پنج دوره لیگ قهرمانان اروپا، فقط در جام جهانی 2014 بازی کرده است.آسیب‌دیدگی از  ناحیه عضله چهار سر ران چپ او را مجبور به ترک تیم ملی حتی قبل از شروع مسابقات جام 2022 کرد و  او از تیم ملی خداحافظی کرد.
دوران حرفه‌ای کریم بنزما در تیم فرانسه با ماجرای فیلم‌های شش‌گانه لکه‌دار شد و از اکتبر 2015 تا بازگشت غافلگیرکننده‌اش در یورو 2021 از تیم ملی بیرون ماند. پس از اینکه همه مسائل را با دیدیه دشان حل و فصل کرد کریم بنزما تنها عنوان ملی خود را در این رقابت‌ها (لیگ ملت های اروپا) بدست آورد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه