وضعیت قیمت‌های بازار آجیل و خشکبار در آستانه شب یلدا

وضعیت قیمت‌های بازار آجیل و خشکبار در آستانه شب یلدا


​​​​​​​اتحادیه آجیل و خشکبار در آستانه شب یلدا اعلام کرده مبتنی بر سطح کیفی محصولات، هر کیلو بادام‌زمینی از ۸۸تا ۱۴۰ هزار تومان، بادام کاغذی از ۲۶۰ تا ۳۵۰‌هزارتومان، مغز گردو از ۳۰۰ تا ۶۵۰هزار تومان، بادام هندی از ۴۰۰ تا ۶۰۰‌هزار تومان، آجیل شیرین مطلوب ۱۹۰‌تا ۶۵۰هزار‌تومان، پسته احمد آقایی از ۴۲۰ تا ۵۲۰‌هزار‌تومان، پسته اکبری از ۵۰۰ تا ۷۲۰ هزار تومان، تخمه ژاپنی از ۲۲۰ تا ۳۵۰‌هزار‌تومان، تخمه آفتابگردان از ۹۸ تا ۱۲۰ هزار تومان، تخمه کدو از ۱۸۰ تا ۲۴۰ هزار تومان و کشمش پیکامی از ۹۵تا ۱۴۵ هزار تومان قیمت دارد.
مغز بادام هم بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان اعلام شده که نوع درجه یک این محصول تا کیلویی 450 هزار تومان در حال عرضه است. هر کیلو بادام هندی (به عنوان لوکس‌ترین نوع آجیل) بین 450 تا 550 هزار تومان به فروش می‌رسد و مغز فندق هم در این محدوده قیمتی قرار می‌گیرد. نخودچی و بادام‌زمینی نیز به عنوان ارزان‌ترین آجیل به ترتیب کیلویی بین ۷۰ تا ۹۰ هزار و ۹۰ تا ۱۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسند.
سنگینی تأمین هزینه‌های خوراکی شب یلدا تا حدی است که برخی واحدهای صنفی بسته آجیل اقتصادی را با قیمت 200 تا 400 هزار تومان رونمایی کرده‌ اند. در همین حال قیمت هر کیلو شیرینی تر بین 110 تا 150 هزار تومان و شیرینی خشک 90 تا 110 هزار تومان گزارش شده است و اختلاف قیمت در بازار یلدایی شیرینی از واحدی به واحد دیگر بعضاً به 70  هزار تومان در هر کیلو می‌رسد. 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه