رکورد خاص «احمد نور» از امارات تا جام جهانی

تنها نماینده لیگ امارات در قطر

رکورد خاص «احمد نور» از امارات تا جام جهانی


​​​​​​​احمد نوراللهی که فصل گذشته با پایان قراردادش با پرسپولیس راهی امارات شده و پیراهن تیم شباب الاهلی را بر تن کرده است، در دومین فصل حضور در این تیم اکنون به عنوان تنها نماینده لیگ این کشور در جام جهانی قطر حاضر خواهد بود.
 باشگاه‌های اماراتی با توجه به اسپانسرهای ویژه و حمایت‌های مناسبی که از آن‌ها صورت می‌گیرد، در فصول گذشته توانسته‌اند از حیث جذب بازیکنان مطرح و صاحبنام، شرایط جالبی را تجربه کنند. هرچند بیشتر ستاره‌هایی که معمولاً توسط باشگاه‌‌های این کشور جذب می‌شوند، از جمله ستاره‌هایی هستند که سال‌های پایانی فوتبال خود را سپری می‌کنند یا اینکه از شرایط حضور در سطح اول فوتبال اروپا و همچنین آسیا به دور هستند. با این حال شاید دور از ذهن بود که این لیگ که طی سالیان اخیر در تلاش بوده تا همواره سطح کیفی خود را بالا ببرد، تنها یک نماینده در جام جهانی قطر داشته باشد.
اما از طرفی این اتفاق هم برای لیگ ما جالب و ویژه خواهد بود چراکه از کل لیگ امارات، تنها نماینده این کشور در جام جهانی بازیکنی از ایران است. احمد نوراللهی، هافبکی که در دوره حضورش در پرسپولیس روند رو به رشدی را تجربه کرد و در آخرین قهرمانی این تیم نیز نقش پررنگی داشت، در ترکیب تیم ملی نیز قرار گرفت و در دوران هدایت دراگان اسکوچیچ به جایگاه ثابت هم رسید. نوراللهی، هرچند پیش از جام جهانی و در ترکیب تیم الاهلی امارات دچار آسیب‌دیدگی نگران‌کننده‌ای شده بود، اما با پیگیری روند درمانی و در شرایطی که کارلوس کی‌روش نیز شرایط وی را به طور جدی دنبال می‌کرد، اکنون توانسته جایگاهی از لیست ایران برای جام جهانی را بدست بیاورد.نوراللهی، در جام جهانی قطر برای حضور در پست شماره 6 رقابت خواهد کرد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه