از جانشین کلوپ تا مربی اخراجی

روایت غم‌انگیز جرارد

از جانشین کلوپ تا مربی اخراجی

شکست 0-3 استون ویلا برابر فولام سبب شد کاسه صبر مدیران استون ویلا سرازیر و جرارد رسماً از هدایت این تیم برکنار شود. 


این مربی جوان پس از موفقیت چشمگیر در رنجرز راهی این تیم شده بود اما نتوانست انتظارات را برآورده کند. 
مدیران استون ویلا با انتشار یک بیانیه در فاصله دو ساعت پس از شکست برابر فولام، خبر برکناری او را اعلام کردند. این در حالی بود که آن‌ها در طول این مدت سعی کردند بازیکنان مدنظر جرارد را خریداری کنند که برجسته‌ترین آن‌ها فیلیپه کوتینیو بود اما کسب 32 امتیاز از 31 بازی به هیچ وجه آمار قابل دفاعی برای این مربی نبود. 
جرارد در حالی این تیم را ترک می‌کند که آن‌ها در جایگاه هفدهم جدول رده‌بندی قرار دارند. او زمانی برای جانشینی دین‌اسمیت به این تیم آمد که آن‌ها دقیقاً در همین جایگاه قرار داشتند و این نشانه خوبی برای این تیم نیست. 
بسیاری از منابع خبری مدعی شده‌اند بازیکنان این تیم ارزش خاصی برای او قائل بودند و تلاش می‌کردند بهترین بازی ممکن را تحت هدایت این مربی انجام دهند، اما واقعیت این است که کمک مربیان او نقش پررنگ‌تری در تمرینات ایفا می‌کردند و این موضوع از چشمان بازیکنان دور نمانده بود. 
هرچند نمی‌توان نقش بدشانسی را نادیده گرفت و تعهد این مربی انگلیسی را زیر سؤال برد، اما اقدامات جرارد که در زمان بازگشتش به لیگ برتر، این بار در قامت یک سرمربی، بسیاری او را جانشین یورگن کلوپ روی نیمکت لیورپول پس از جدایی این مربی آلمانی می‌دیدند سبب شد تصمیم مدیران استون ویلا با انتقادی روبه‎رو نشود. 
اگر او می‌خواهد به رؤیایش برای حضور در لیورپول و نشستن روی نیمکت آنفیلد برسد، باید تجربیات بیشتری کسب کند و دست از یادگیری و پیشرفت در عرصه مربیگری 
برندارد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه