آغاز نظارت بر قیمت چند قلم کالا از درِ کارخانه

آغاز نظارت بر قیمت چند قلم کالا از درِ کارخانه

کارشناس مسئول نظارت بر کالا و خدمات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: از روز گذشته نظارت بازرسان سازمان صمت بر قیمت چهار نوع کالا آغاز شده است. عباس اخوان بیان کرد: از روز گذشته نظارت بازرسان سازمان صمت بر قیمت چهار نوع کالا شامل آب معدنی، ماءالشعیر، لوازم خانگی و انواع آبمیوه آغاز شده است و واحد‌های تولیدی این اقلام ملزم به رعایت قانون در تعیین قیمت این اقلام شده‌اند.
پیش از این برخی از این کالا‌ها یا برچسب قیمت کارخانه‌ای نداشت یا برخی شرکت‌های پخش در تبانی با کارخانه‌ها، قیمتی غیرواقعی برای کالا تعیین کرده و روی آن نصب می‌کردند که هر دو منتفع شوند و سپس این کالا‌ها با تخفیف‌های غیرواقعی در فروشگاه‌ها عرضه می‌شد.
به گزارش ایرنا، کارشناس مسئول نظارت بر کالا و خدمات سازمان صمت استان گفت: به منظور جلوگیری از گران‌فروشی و عرضه کالا با تخفیف‌ها و قیمت‌های غیرواقعی، سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در ابلاغیه جدید خود تولیدکنندگان چهار نوع کالای مزبور را ملزم به نصب برچسب قیمت واقعی و فروش آن براساس قیمت مزبور کرده است.
از این پس، نظارت بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، کنترل قیمت کالا‌های مزبور از درِ کارخانه تا واحد صنفی خواهد بود و به مرور کالا‌های دیگر نیز در زمره این نوع بازرسی قرار می‌گیرند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه