شرکت در زیارت اربعین به نیابت از امام هشتم(ع)

آیت‌الله وحید خراسانی در پیامی به زائران ایرانی توصیه کرد

شرکت در زیارت اربعین به نیابت از امام هشتم(ع)


​​​​​​​آیت‌الله حسین وحید خراسانی، از مراجع عظام تقلید با صدور پیامی، توصیه‌هایی به شرکت‌کنندگان پیاده‌روی اربعین حسینی بیان کرد. به گزارش رسا در متن این پیام آمده است: 
زوار قبر سیدالشهدا(ع) اگر بدانند کجا می‌روند و به زیارت چه کسی مشرف می‌شوند، در این سفر سر از پا نمی‌شناسند.
جایی که می‌روند و مقصد آنان در این سفر، به بیان کسی که کلام او به منزله کلام خداست چون حجت بالغه الهیه است، عرش خداست و آنچه برای ایشان در این مقصد منتهای مطلب است، آن است که آنان زوار خدایند (...ما لمن زار قبر الحسین علیه‌السلام؟ قال: کان کمن زار الله فی عرشه...).
حدیث صحیح که عقل را مبهوت می‌کند، این است: «عن ابن محبوب، عن اسحاق بن عمار، قال: سمعت أبا عبدالله علیه‌السلام یقول: لیس نبیّ فی السموات والأرض إلا ویسألون الله تبارک وتعالی أن یؤذن لهم فی زیاره الحسین علیه‌السلام ففوج ینزل ففوج یعرج».
هیچ پیغمبری نیست یعنی از آن آدمی که شد صفی‌الله و مسجود تمام ملائکه‌الله و آن نوحی که 950 سال مردم را به خدا دعوت کرد و شد نجی‌الله و آن ابراهیمی که خدا او را مبتلا کرد به کلمات و پس از تمام آن کلمات از نبوت و رسالت و خلت گذشت و به مقام امامت رسید و آن موسایی که خدا درباره او فرمود: ونادیناه من جانب الطور الأیمن وقربناه نجیا، و شد کلیم‌الله و آن عیسایی که از دم روح‌القدس به وجود آمد و شد کلمه‌الله و روح‌الله، همه اینان مسئلتشان از خداوند تبارک و تعالی این است که به آنان اذن دهد به زیارت قبر حسین بن علی(ع) مشرف شوند.
در آن بقعه چه غوغاست که مطاف تمام انبیا و اولوالعزم از فرستادگان خداست؟ فوجی از آسمان به زمین نازل و فوجی از زمین به آسمان صاعد و آن فوج، مرکب از ملائکه مقربین و انبیا و مرسلین است و تا قیامت امر بر این منوال است.
خوشا به حال کسانی که قدر این نعمت را بدانند و بعد از این سفر که از هر گناهی پاکیزه می‌شوند، مراقب باشند خود را آلوده نکرده و خدا و امام زمان(عج) را هرگز فراموش نکنند.
و هر ماهی یک ختم قرآن کنند و به روح رسول خدا(ص) تا امام زمان(عج) نثار کنند و همه قرآنی را که در دوره سال برای چهارده معصوم قرائت کردند، به حضرت ولی عصر صاحب العصر والزمان(عج) هدیه دهند که این عمل، آنان را با امام زمان(عج) محشور خواهد کرد و کسی که با او باشد با تمام انبیا و اوصیاست.
سزاوار است کسانی که از ایران مشرف می‌شوند، به نیابت امام هشتم علی بن موسی الرضا(ع) بروند و کسانی که از بلاد دیگر به آن حرم شرفیاب می‌شوند، به نیابت سایر معصومین(ع) مشرف شوند و در این سفر پر برکت چون نایب آن مقام رفیع هستند، نظر عنایت حضرت سیدالشهدا(ع) به آن نایبان به رعایت منوب عنه آنان موجب سعادت دنیا و عقبی است.
امید است زائران محترم و مواکب خدوم همه با هم صبح روز اربعین با قرائت دعای فرج برای تعجیل فرج آن حضرت و رفع گرفتاری از مسلمانان دعا کنند که از مهم‌ترین موارد اجابت دعا، دعای دسته‌جمعی است.
ان‌شاءالله.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه