۱۴ دارویی که زائران اربعین نباید همراه داشته باشند

۱۴ دارویی که زائران اربعین نباید همراه داشته باشند

برای سفر اربعین باید به قوانین میزبان که عراق است، توجه کرد. در عراق همراه داشتن ۱۴ نوع دارو ممنوع است ‌که در این گزارش داروهای ممنوعه برای سفر اربعین را مشاهده می‌کنید.


به گزارش فارس، برای رفتن به زیارت اربعین باید به قوانین کشور عراق به عنوان میزبان، توجه کرد که یکی از این موارد، همراه نداشتن داروهای ممنوعه است؛ به‌طوری که شاید استامینوفن کدئین در کشور ما دارویی عادی و در دسترس تلقی شود، اما در عراق به دلیل داشتن کدئین در این دارو، همراه داشتن آن ممنوع است و در صورت مشاهده، با زائر برخورد می‌شود. بر همین اساس، مسئولان هلال‌احمر از زائران می‌خواهند از همراه داشتن داروهای حاوی مورفین، متادون، دیازپام، هیدرومورفون، مپریدین هیدروکلراید خودداری کنند. علاوه بر این، داروهای مصرفی تخصصی به‌ویژه داروهای اعصاب و روان را با نسخه پزشک معالج همراه داشته باشند.
در ادامه، فهرست عناوین داروهای ممنوعه برای ایام اربعین که از سوی مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر تأیید شده را مشاهده می‌کنید:
«آمپول پتیدین ۵۰ و ۱۰۰ میلی‌گرم، آمپول مرفین ۱۰میلی‌گرم،  قرص متادون ۵ و ۲۰ میلی‌گرم، شربت متادون، قرص هیدرومرفین ۲ میلی‌گرم، قرص متیل فنیدات هیدروکلراید، قرص ترامادول ۵۰ و ۱۰۰ میلی‌گرم، آمپول ترامادول ۵۰ میلی‌گرم، شربت اکسپکتورانت کدئین، قرص استامینوفن کدئین، آمپول دیازپام ۱۰ میلی‌گرم، قرص دیازپام ۲ ،۵ و ۱۰ میلی‌گرم، آمپول بوپرنورفین و قرص بوپرنورفین».
به گزارش فارس، امسال ستاد اربعین پیش‌بینی تشرف ۵ میلیون ایرانی به زیارت اربعین را کرده و در روزهای گذشته جمعی از عاشقان حسینی سفر به عراق را آغاز کرده‌اند. بر اساس آمار ثبت‌شده در سامانه سماح، بیش از ۹۵درصد زائران اربعین امسال به صورت زمینی به عراق مشرف می‌شوند و از هفته آینده سفر زائران به اوج‌ خود خواهد رسید.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه