مهم‌ترین دستاورد دولت؛ احیای اعتماد مردم

آیت‌الله‌ علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه:

مهم‌ترین دستاورد دولت؛ احیای اعتماد مردم

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: دستاورد مهم دولت سیزدهم در یک سال گذشته احیای اعتماد مردم از یک سو و ایجاد همدلی میان قوا بوده است.


آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت حضرت رقیه خاتون(س) اظهار کرد: امروز همچنین سالروز شهادت سرلشکر شهید، محمود کاوه نیز هست که از فرماندهان غیور و دلاور جبهه‌های جنگ تحمیلی بود و امیدواریم برکات و رحمات الهی از جمع و عبادت ما به روح پرفتوح این شهید بزرگوار خیر و نثار شود.امام جمعه مشهد ادامه داد: در خطبه هفته گذشته تأکید شد که مقیاس ما در قضاوت عملکرد هر دولتی، شاخصه‌ها و مطالبات رهبری است و همان‌طور در دیدار اخیر رئیس جمهور دولت سیزدهم با رهبر معظم انقلاب نیز تصریح شد که دولت در تلاش یک‌ ساله خود، توانسته اعتماد و امید مردم را به نظام و دستگاه‌های اجرایی احیا کند، مسئولان را از زیر کولر، کنار و نشستن پیش کارتابل به میان مردم بیاورد و با احیای سفرهای استانی، بیش از 300 مصوبه را برای رفاه مردم به مرحله اجرا برساند و با صرف هزاران میلیارد تومان، گره از کار مردم باز کند.

موفقیت‌های دولت، ثمره مدیریت جوانان خوش‌فکر است
وی در ادامه به تبیین شاخصه‌های موفقیت دولت پرداخت و خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب تصریح کردند که هرجا مشکل، بحران یا آفتی پیش آمد، این مسئولان دولتی بودند که ابتدا در محل حاضر شدند و مردم، آن‌ها را کنار خود دیدند. علاوه بر این، دولت سیزدهم توانسته اختلافات میان قوا را رفع کند و اگرچه تا پیش از این گاهی اوقات برخوردهایی میان قوای سه‌گانه به وجود می‌آمد که باعث رنج مردم بود؛ اما به بیان رهبر معظم انقلاب، دولت سیزدهم در ایجاد همدلی میان قوا نیز موفق عمل کرده است.
وی جوان‌گرایی را یکی دیگر از توفیقات دولت سیزدهم به بیان رهبر معظم انقلاب خواند و ادامه داد: با سپردن عرصه‌های تلاش به مدیران جوان و خوش‌فکر، دولت توانسته تا از ابتکارات و مظاهر خلاقیت مدیریت جوان استفاده کند. افزون بر این، موفقیت ششم دولت سیزدهم، خارج کردن مردم از حالت چشم‌انتظاری و نگاه کردن به دست بیگانگان بود تا براساس آن، دیگر مردم همه شئونات زندگی خود را وابسته به منعقد شدن یک توافق یا صدور یک بیانیه نکنند و بر داشته‌ها و تلاش‌های خود تکیه کنند.
آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب، اعراض از فرافکنی را دستاورد هفتم دولت دانستند و مایه خرسندی دانستند که مسئولان دولتی خود را مکلف به عمل و پاسخگویی می‌دانند و در پایان هر کار، عدم توفیق را به گردن سایر نهادها نمی‌اندازند.

استکبارستیزی در کارنامه عملکرد دولت متجلی است
امام جمعه مشهد سیاست خارجی و عمل بر اساس برنامه دولت در زمینه‌های فرهنگی را مصداق دو موفقیت دیگر دانست و گفت: اینکه ریل سیاست خارجی عوض شد و به جای اینکه کشورهای معارض، مقصد قطار دیپلماسی کشور باشند، همسایگان کشور به اوج تعامل، تفاهم و همکاری با ایران اسلامی رسیدند، موفقیتی است که ثمره مجاهدت‌های دیپلمات‌های انقلابی ما بوده است. در این عرصه باید تأکید داشت که برجسته کردن شعارهای انقلابی و خصوصاً شعارهای استکبارستیزی در دولت سیزدهم نیز یکی از توفیقات دولت بوده و مردم در عمل باور کردند که شیطان بزرگ، آمریکاست و آنچه از اتحادیه اروپا و آمریکا به ما رسیده است، جز جنایت، ظلم و آدمکشی نبوده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه