PDF

مهاجر سرزمین آفتاب

تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب تنها مادر شهید ژاپنی رونمایی شد

مهاجر سرزمین آفتاب

مراسم رونمایی از تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» صبح روز گذشته، 9 شهریورماه با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و ادب در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.


به گزارش قدس، بخشی از متن تقریظ رهبر انقلاب اسلامی بر این کتاب به شرح زیر است: «سرگذشت پرماجرا و پرجاذبه‌ این بانوی دلاور که با قلم رسا و شیوای حمید حسام نگارش یافته است، جدّاً خواندنی و آموختنی است. من این بانوی گرامی و همسر بزرگوار او را سال‌ها پیش در خانه‌شان زیارت کردم. خاطره‌ آن دیدار در ذهن من ماندگار است. آن روز جلالت قدر این زن و شوهر باایمان و باصداقت و باگذشت را مثل امروز که این کتاب را خوانده‌ام، نمی‌شناختم؛ تنها گوهر درخشانِ شهید عزیزشان بود که مرا مجذوب می‌کرد. رحمت و برکت الهی شامل حال رفتگان و ماندگان این خانواده باد. ساخت فیلم بر اساس زندگی خانم بابایی حرکت مهم و مؤثری در جهت معرفی و آبرو بخشیدنِ به خانواده‌ اسلامی و مرد مسلمان است و نباید از آن غفلت شود». 
کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» که به قلم حمید حسام و با همکاری مسعود امیرخانی نوشته شده، روایتگر داستان زندگی تنها مادر شهید ژاپنی هشت سال دفاع مقدس خانم کونیکو یاماموراست که پس از تشرف به اسلام و ازدواج، نام سبا بابایی را برای خود انتخاب کرد. او در این کتاب فراز و نشیب زندگی خود را از زمانی که در ژاپن و در هنگامه جنگ جهانی دوم بود، آغاز می‌کند و در ادامه به ازدواج خود می‌پردازد؛ اتفاقی که مسیر زندگی او را به طور کلی تغییر می‌دهد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه