آماده‌سازی ۳۷۵ موکب برای اربعین ۱۴۰۱

رئیس سازمان اوقاف مطرح کرد

آماده‌سازی ۳۷۵ موکب برای اربعین ۱۴۰۱

رئیس سازمان اوقاف با بیان اینکه اربعین و واقعه عاشورا مهم‌ترین تجمع تشیع و اهل‌بیت(ع) در مقابل نظام سلطه است، گفت: حدود ۳۷۵ موکب اربعین در ایران و عراق توسط سازمان در حال تجهیز است.


به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در همایش امنای اعتاب مقدسه جهان اسلام اظهار کرد: تقاضا می‌کنم شناخت مسائل مهم را در دستور کار این جلسه قرار دهید؛ باید توجه کنیم مسائل فعلی عالم تشیع و جغرافیای عالم اسلام چه مسائلی است تا براساس آن‌ها، طرح و برنامه سال خود را تنظیم کنیم.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه غدیر را اصلی‌ترین رکن حکومت اسلامی خواند و یادآور شد: کاملاً مشخص است چرا نظام سلطه یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی نقطه کانونی خود را در ضربه زدن به بحث امامت متمرکز کرده‌اند؛ مسئله امامت در عصر حاضر، مسئله جهان زر و زور و تزویر و جهان مستکبر شده است. براساس آیات قرآن کسانی که با طاغوت مبارزه می‌کنند، محور عملیاتشان بحث امامت است؛ زمانی‌که بحث امامت مطرح نباشد و امور اجتماع در دست امام و قدرت امامت نباشد، نظام وهابیت یعنی آن نظامی که با نظام صهیونیست قابل جمع است، شکل می‌گیرد و منافع جهان اسلام در خدمت نظام سلطه قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه اصلی‌ترین نقطه کانونی برای دفاع از حریم دین و اسلام ناب، بحث ولایت است، گفت: تقاضا می‌کنم خطبه‌های امام حسین(ع) از مدینه به مکه، از مکه به کربلا و در کربلا مطالعه شود؛ به نظرم اگر غدیر پاس داشته می‌شد و در پیام پیامبر اکرم(ص) دقت می‌شد، واقعه کربلا اتفاق نمی‌افتاد؛ به همین دلیل اربعین و واقعه عاشورا مهم‌ترین تجمع تشیع و اهل‌بیت(ع) در مقابل نظام سلطه است. در حال حاضر نظام سلطه در طرح و نقشه خود درباره اربعین فکر می‌کند؛ تقاضا می‌کنم درزمینه اربعین به این موارد که ذکر می‌کنم توجه ویژه فرمایید؛ همه ما باید تسهیل‌کننده حضور بیشتر مردم در اربعین باشیم.

خدمت‌رسانی به زائران اربعین مسیر ایران
وی با تأکید بر اینکه ما باید تسهیل‌گر و کمک‌کننده کار زائران اربعین حسینی باشیم، گفت: فکر می‌کنم در اربعین امسال گرمای راه آزاردهنده باشد، بنابراین یخ، بستنی و احداث تونل‌های هوای خنک ضرورت دارد؛ باید موکب‌ها را به وسایل تولید سرما تجهیز کنیم.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه ایران محل عبور زائران پاکستانی، افغانستانی، هندی و آذربایجانی از داخل خاک ایران به‌سمت عراق است، تصریح کرد: ما باید از محل ورود زائران به ایران تا مسیر خروج به‌سمت عراق خدمت‌رسانی کنیم؛ حدود ۳۷۵ موکب اربعین در داخل ایران و داخل عراق توسط سازمان اوقاف و امور خیریه در حال تجهیز و آماده‌سازی است؛ خدمت‌رسانی در سامرا نیز هر ساله افزایش داشته است.
حجت‌الاسلام خاموشی درخصوص برنامه‌های اعتاب مقدسه جهان اسلام گفت: باید برنامه سال اعتاب مقدسه بارگذاری شود تا همه مشاهده کنند؛ برنامه سال اعتاب مقدسه باید براساس نیازسنجی و نظرسنجی برنامه‌ریزی و طراحی شود.
وی در پایان درباره انتقال تجربه اعتاب مقدسه جهان اسلام به یکدیگر عنوان کرد: به‌طور مثال آستان قدس رضوی تجربه خوبی در بحث موزه‌داری و کتب خطی دارد و می‌تواند آن را به بقیه اعتاب مقدسه جهان اسلام انتقال دهد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه