نخستین حمله بالگردی انصارالله

نخستین حمله بالگردی انصارالله

توانمندی‌های نظامی جنبش انصارالله یمن روز به روز در حال پیشرفت است. در همین راستا، منابع دولت مستعفی یمن ادعا کردند نیروهای صنعا برای نخستین بار با یک بالگرد مواضع ائتلاف سعودی را هدف قرار داده‌اند که این اقدام موجب غافل‌گیری نیروهای دولت مستعفی شده است. 
به گزارش فارس، منابع نظامی تأکید کردند این بالگرد که از سمت شرق جبهه جنوبی استان مأرب به مواضع نیروهای دولت مستعفی نزدیک شده، نزدیک به سطح زمین پرواز می‌کرده و یک موشک به سمت موضع موسوم به «اللجمه» شلیک و سپس منطقه را به سمت جنوب ترک کرده است.
در همین حال، ارتش و کمیته‌های مردمی در ادامه پیشروی‌های خود به همراه نیروهای انصارالله پس از درگیری شدید با مزدوران وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی‌اماراتی موفق شدند دو منطقه «بقیرتین» و «قرون‌البور» را در وادی عبیده در مأرب آزاد کنند. 
وادی عبیده آخرین شهر برای رسیدن به مأرب است؛ شهری که نیروهای دولتی یمن پس از آزادسازی ۱۲ شهر در این استان، قصد دارند آن را آزاد کنند. این شهر، آخرین مقر مزدوران سعودی در این استان نفت‌خیز است. در همین راستا، ارتش یمن طی درگیری‌های مأرب موفق شده یک فروند پهپاد آمریکایی «اسکن ایگل» ارتش سعودی را نیز سرنگون کند. سرتیپ یحیی سریع به نام موشک پدافندی که موفق به سرنگونی این پهپاد آمریکایی شده اشاره نکرد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه