رکوردهای پله و رونالدو با هم شکستند

شب تاریخی لیونل مسی

رکوردهای پله و رونالدو با هم شکستند

اگرچه شرایط در لیگ یک فرانسه برای لیونل مسی چندان مساعد نیست و او تا اینجای فصل تنها یک بار موفق به گلزنی شده، اما شرایط در لیگ قهرمانان به کلی متفاوت بوده و ستاره آرژانتینی در اروپا همان لیونل مسی همیشگی است. البته به نظر می‌رسد هدف اصلی پاری سن ژرمن از جذب لیونل مسی نیز موفقیت در اروپا بوده و این تیم یکی از بهترین بازیکنان تاریخ لیگ قهرمانان را هم به خدمت گرفته است.
او مقابل کلوب بروژ یک بار دیگر موفق به گلزنی شد. پاس دقیق کیلیان امباپه در پشت محوطه به این بازیکن رسید و او با ضربه ای محکم و دقیق به گوشه دروازه، گل سوم تیمش در نیمه اول را وارد دروازه حریف کرد. کلوب بروژ جدیدترین قربانی این ستاره گلزن است. لیونل مسی در نیمه دوم از روی نقطه پنالتی باز هم موفق به گلزنی شد و شب درخشان خود را تکمیل کرد. حالا لیونل مسی به رکورد دیگری از کریستیانو رونالدو دست یافته و مقابل 38 تیم مختلف در لیگ قهرمانان موفق به گلزنی شده است. 
همچنین مسی به رکورد 16 گل زده از بیرون محوطه جریمه در سال 2021 دست یافت و مهم‌تر از همه با زدن 758 گل، از رکورد تاریخی 757 بار گلزنی متعلق به پله، ستاره افسانه‌ای فوتبال برزیل نیز گذشت.
البته رونالدو چند روز پیش از رکورد افسانه‌ای 800 گل نیز عبور کرد تا با زدن 801 گل، همچنان در صدر جدول گلزنان فعال دنیای فوتبال قرار داشته باشد. 
لیونل مسی در سه بازی اول در دیدارهای خانگی پاری سن ژرمن هم در لیگ قهرمانان این فصل توانسته دروازه حریفان را باز کند. فقط ژرژ وه‌آ در سال 1994 و نیمار در سال 2017 با پاری سن ژرمن در این رقابت‌ها موفق به رسیدن به چنین دستاوردی شده بودند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه