پیشنهاد حذف «بند مسدودسازی شبکه‌های اجتماعی خارجی»

رئیس کمیسیون ویژه رسیدگی به طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی مطرح کرد

پیشنهاد حذف «بند مسدودسازی شبکه‌های اجتماعی خارجی»

رئیس کمیسیون ویژه رسیدگی به طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی در نشست خبری گفت: این طرح نهایی نشده و هنوز در حال به‌روز‌رسانی است. 
رضا تقی‌پور روز گذشته در نشست خبری تشریح عملکرد این کمیسیون که در خبرگزاری فارس برگزار شد، با بیان اینکه از ششم مردادماه و پس از اصل هشتاد و پنجی شدن فرایند رسیدگی به طرح، دور جدید کار مجلس در خصوص این طرح شروع شده، اظهار کرد: این طرح ابتدا باعنوان طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی مطرح شد و سپس به طرح حمایت از «حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی» تغییر کرد و اصلاحات بسیاری هم روی نسخه اولیه صورت گرفته است. 
رئیس کمیسیون ویژه رسیدگی به طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی، با اشاره به جو ایجاد شده درباره بررسی طرح اظهار کرد: از ابتدا عده‌ای تلاش کردند حاشیه‌ها بر متن غلبه پیدا کند و اگر امروز عده‌ای گلایه می‌کنند که چرا روشنگری بیشتری نشد، گلایه بحقی است، ولی در آن فضای روانی حرف‌های منطقی و کارشناسی چندان شنیده نمی‌شد.
تقی‌پور گفت: حذف «بند مسدودسازی شبکه‌های اجتماعی خارجی» در نسخه جدید این طرح پیشنهاد شده است. 
وی ادامه داد: پیش‌تر مسدودسازی برخی خدمات پرکاربرد در داخل کشور مانند صفحه گوگل در نسخه قدیم پیشنهاد داده بودند که در نسخه جدید این پیشنهاد حذف شده است.
وی با بیان اینکه دولت نباید در خدمات کسب و کارهای دیجیتالی تصدی‌گری داشته باشد، بلکه باید فقط تنظیم‌گر باشد، اظهار کرد: در نسخه جدید نام کاربری به عنوان حق مالکیت و حق دیجیتالی به رسمیت شناخته شده و کمیسیون عالی باید ناظر بر آن باشد. به طوری که اگر فردی نام کاربری در یک پیام‌رسان دارد باید این نام کاربری به عنوان دارایی دیجیتال فرد در سایر پیام‌رسان‌های اجتماعی به رسمیت شناخته شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه