افزایش توزیع هوشمند کالاهای اساسی از ۵ به ۹ قلم

در نشست ستاد تنظیم بازار مطرح شد

افزایش توزیع هوشمند کالاهای اساسی از ۵ به ۹ قلم

نشست ستاد تنظیم بازار به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار و بر برنامه‌ریزی برای گسترش اقلام خرید اینترنتی با قیمت مصوب و همچنین تنظیم بازار مایحتاج شب عید و ماه رمضان تأکید شد. به گزارش ایسنا، معاون اول رئیس جمهور روز گذشته در ابتدای این نشست از هماهنگی مطلوب بین دستگاه‌های متولی برای حل چالش‌های موجود به‌خصوص در ماه‌های اولیه شروع به‌کار دولت، براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار قدردانی و تأکید کرد این موضوع یک اتفاق جمعی است که با مشارکت گروهی اتفاق افتاده و استمرار آن نیز به همین تعاون و همدلی وابسته است. مخبر توسعه اقتصاد دیجیتال و بهره‌برداری از برنامه‌های نرم‌افزاری را یکی از راه‌های نجات بیماری اقتصاد در حوزه توزیع کالاها و خدمات و حذف واسطه‌های غیرضرور دانست و تأکید کرد در این زمینه لازم است واحدهای سنتی نیز جایگاه خود را در این نظام توزیعی هوشمند بازآفرینی کنند.
در این نشست گزارشی از توزیع اینترنتی و هوشمند کالاهای اساسی با قیمت مصوب درِ منزل، ارائه و با‌توجه به پیامدهای مطلوب آن بر تنظیم عرضه، قیمت و سهولت دسترسی مقرر شد تا با رفع برخی نقایص، پیشنهادهایی برای افزایش سطح توزیع و گسترش اقلام و محدوده جغرافیایی آماده و اجرایی شود. بر این اساس پس از توزیع موفق پنج قلم کالای اساسی شامل مرغ، تخم مرغ، برنج، شکر و روغن در یک ماه گذشته، توزیع چهار قلم کالای لبنی شامل شیر، پنیر، ماست و کره نیز در دستور کار فروش اینترنتی و توزیع هوشمند باقیمت مصوب قرار می‌گیرد. 
در این نشست که وزیران کشور، صمت، جهادکشاورزی، دادگستری و سخنگوی دولت نیز حضور داشتند، مقرر شد اقدامات لازم برای تأمین مرکبات و خرما و سایر ملزومات برای شب عید و ماه مبارک رمضان به مقدار نیاز کشور انجام شده و از هم اکنون برنامه‌ریزی مناسب برای تنظیم بازار و قیمت‌ها در آن برهه زمانی توسط وزارت جهاد کشاورزی طوری انجام شود که مایحتاج مورد نیاز مردم دچار مشکل نشود.

ارسال دیدگاه