برای قهرمانی باید عیار خودمان را نشان دهیم

سیاوش یزدانی در گفت‌و‌گو با قدس:

برای قهرمانی باید عیار خودمان را نشان دهیم

حمیدرضا عرب

با اینکه فرهاد مجیدی و برخی دستیارانش براین باور بودند که باید داور در دقایق پایانی به سود استقلال پنالتی اعلام می‌کرد اما سیاوش یزدانی معتقد است که در هرحال نتیجه‌ای که در شهرآورد 97 بدست آمد برای دو تیم کاملاً عادلانه بوده است. یزدانی درعین حال حرف مربیان تیمش را هم تأیید کرده که پنالتی به سود تیمش اعلام نشده است.

بازی بسیار سطح پایینی بود ویکی از ضعیف‌ترین شهرآوردهای چند سال اخیر رقم خورد.
با توجه به جایگاه دو تیم در جدول این وضعیت قابل پیش بینی بود. به هرحال بازی در شهرآورد سخت است ضمن اینکه اگر شما تاریخ تقابل دو تیم را نگاه کنید می‌بینید موقعیت‌سازی برای تیم‌ها در این بازی دشوار است. 
در این میدان هم دو تیم برای ایجاد موقعیت با مشکل مواجه بودند که این به دفاع فشرده آن‌ها مربوط می‌شد.

وقتی بازی تمام شد بسیاری ازاستقلالی‌ها اعتقاد داشتند داور به سود شما باید پنالتی اعلام می‌کرد. تو هم همین عقیده را داری؟
به نظر من هم می‌توانست پنالتی باشد. من آن صحنه را بعد از بازی در رختکن تیمم دیدم و فکر می‌کنم داور باید پنالتی اعلام می‌کرد اما درهرحال فکر می‌کنم نتیجه شهرآورد 97 عادلانه بود چون دو تیم در یک سطح فوتبال بازی کردند و تقسیم امتیازات سبب نشد حق تیمی ضایع شود. 

انتقادات زیادی هم از شما شد.
به هرحال تماشاگران فوتبال به دنبال دیدن بازی‌های جذاب تری هستند اما خاصیت این‌گونه بازی‌ها همین است و بسیاری از بازی‌ها با همین شکل تمام می‌شود. جو شهرآورد با همه بازی‌ها کاملاً متفاوت است و دو تیم با احتیاط وارد زمین می‌شوند. 

شاید اگر تماشاگر در ورزشگاه آزادی بود نتیجه دیگری رقم می‌خورد. 
نمی‌شود با قطعیت گفت اما من معتقدم حضور تماشاگران دو تیم می‌توانست جذابیت این بازی را افزایش دهد وشرایط خاص و ویژه‌ای برای دو تیم ایجاد کند. شهرآورد بدون تماشاگران هرگز جذاب نیست و من به عنوان بازیکن دوست دارم سکوها پر باشد و با شور و هیجان بیشتری بازی کنم. 

روند استقلال را در بازی‌های بعد چه طور ارزیابی می‌کنی؟ آیا می‌شود امیدی به قهرمانی این تیم داشت؟
استقلال تیم با ظرفیتی است که به نظر من می‌تواند مدعی اول قهرمانی در لیگ بیست و یکم باشد. متأسفانه گاهی مسائل داوری در روند کار ما تأثیر می‌گذارد اما من می‌خواهم به شما بگویم اگر به جدول نگاه کنید، می‌بینید فاصله ما با صدر جدول زیاد نیست و با 2 امتیاز اختلاف پایین‌تر هستیم. اگر خودمان را درهفته‌های آیند جمع و جور کنیم بدون شک امتیازات عقب افتاده جبران می‌شود. 

البته استقلال بازی‌های ساده‌ای پیش رو ندارد. پیکان و سپاهان رقبای بعدی شما هستند.
ما اگر قهرمانی می‌خواهیم باید تا نیم فصل عیار خودمان را نشان دهیم. من امیدوارم این اتفاق رخ دهد چون دوست داریم بعد از سال‌ها جام قهرمانی را به هوادارانمان هدیه کنیم.

ارسال دیدگاه