ویروس آمریکایی

واکنش چینی‌ها به بایکوت بازی‌های زمستانی پکن از سوی یانکی‌ها

ویروس آمریکایی

لیو پنگیو، سخنگوی سفارت چین در واشنگتن تصمیم سیاستمداران آمریکایی برای بایکوت بازی‌های پکن را تنها در راستای منافع سیاسی آن‌ها دانست که هیچ تأثیری بر موفقیت میزبانی بازی‌های زمستانی ۲۰۲۲ نخواهد گذاشت. 
لیو پنگیو در یک پست توییتری نوشت در واقع برای هیچ‌کس مهم نبوده که این افراد به پکن خواهند آمد یا نه.در همین حال «گلوبال تایمز» روزنامه تابلویدی چینی هم در واکنش به تصمیم آمریکایی‌ها در یک پست توییتری با لحنی طنزآمیز نوشت: «واقعیت این است که خیال چینی‌ها از شنیدن این تصمیم آمریکایی‌ها راحت شد... هر چه تعداد مسئولان آمریکایی کمتر باشد، ویروس هم کمتر خواهد بود».
براساس تصمیم آمریکا که بعد از گمانه‌زنی‌های فراوان و تهدید چین به اقدام تلافی جویانه وارد مرحله حساسی شده بود، آمریکا نماینده‌ای در افتتاحیه و اختتامیه بازی‌های المپیک و پارالمپیک نخواهد داشت.
برپایه آمار ماه نوامبر کمیته برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک زمستانی چین تا کنون درخواست حضور بیش از ۱۴ هزار ورزشکار از کشورهای مختلف برای شرکت در این بازی‌ها ثبت شده است و از این میان سهم کاروان ورزشی آمریکا به تنهایی بیش از هزارو500 نفر است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه