16 آذر با تمام قوا

قالیباف و اژه ای دیروز به جمع دانشجویان رفتند، رئیسی امروز سخنرانی می‌کند

16 آذر با تمام قوا

برخلاف سال گذشته که به علت کرونا، فضای دانشگاه سوت و کور بود، امسال مقامات مختلف کشوری به جمع دانشجویان رفته‌اند؛ دیروز رئیس مجلس در نشستی با دانشجویان در دانشگاه شهید بهشتی اظهارات داغی را شنید و پاسخ های جالبی هم داد. رئیس قوه قضائیه هم میزبان تعدادی از دانشجویان بود. امروز هم رئیس جمهور میهمان دانشگاه صنعتی شریف است.

نقدهای صریح دانشجویان به قالیباف 
به گزارش فارس در نشست قالیباف در دانشگاه شهید بهشتی ابتدا نوبت به دبیر جامعه اسلامی دانشگاه می‌رسد. 
این فعال دانشجویی خطاب به قالیباف می‌گوید: مردم از مجلس انقلابی انتظار تحول در ساختارهای معیوب گذشته را دارند، اما عملکرد یک سال و نیم گذشته مجلس چیز دیگری را 
نشان می‌دهد. 
او گریزی هم به عطش برخی نمایندگان برای مسئولیت‌های اجرایی می‌زند و می‌پرسد: آیا راه پاستور از بهارستان می‌گذرد؟! یک دانشجوی دیگر هم خطاب به قالیباف می‌گوید یک بار برای همیشه تکلیفتان را با اطرافیانتان روشن کنید! این گفته او با تشویق دانشجویان مواجه می‌شود و فضا دانشجویی‌تر می‌شود و در نهایت هم تذکر می‌دهد که «مگر فقط خروجی‌های یکی دو دانشگاه خاص باید مسئولیت‌های کشوری را به عهده بگیرند؟» 

قالیباف: تنها طرح شفافیت را امضا کرده ام
در ادامه نوبت به رئیس مجلس رسید که در برابر سیل انتقادات دانشجویان از خود دفاع کند. محمدباقر قالیباف تحول در حکمرانی را بزرگ‌ترین چالش امروز کشور دانست و تأکید کرد: یکی از مشکلات کشور شایسته‌گزینی است، قطعاً همه نخبگان کشور الزاماً در یک دانشگاه نیستند. قالیباف در خصوص موضوع مطرح شده از سوی یکی از دانشجویان درباره شائبه وکیل‌الدوله شدن نمایندگان تأکید کرد: مجلس نباید وکیل‌الدوله بشود؛ نقد وارد است و نباید در مجلس بیانیه امضا و منتشر می‌شد که مثلاً قالیباف یا آقای رئیسی برای ریاست جمهوری بیاید. این اقدام اشتباه بود و به همین خاطر اجازه ندادم آن نامه از تریبون مجلس قرائت شود. قالیباف با بیان اینکه برای هیچ عزل و نصبی با کسی تماس نمی‌گیرم، گفت: دو نماینده‌ای که به دولت رفتند، اصلاً لابی نکردند. وی با بیان اینکه مطمئن باشید در مجلس به دنبال فیلتر کردن فضای مجازی نیستیم، گفت: برخی کسانی که در حوزه نرم‌افزارها کار می‌کردند تا صحبت از طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی شد، به امارات و ترکیه رفتند چون فکر می‌کردند فضای مجازی بسته می‌شود. در حالی که این‌ها توطئه دشمن بود. ماجرای علی اصغر عنابستانی نماینده مردم سبزوار و برخورد وی با سرباز راهور هم موضوع دیگری بود که قالیباف درباره آن اظهار کرد: در این باره هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان باید محکم‌تر پیگیری می‌کرد، اما مأمور قانون هم نباید خلاف قانون عمل کند. آقای عنابستانی در این ماجرا به سرباز سیلی نزده و فقط او را هل داده بود. وی در عین حال خاطرنشان کرد: البته در دوره قبل نماینده‌ای به گمرک رفت و تخلفی مرتکب شد اما از او پشتیبانی شد، اما در این دوره هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان به این نتیجه رسید که باید پرونده به دادگاه برود.
رئیس قوه قضائیه نیز با تعدادی از نمایندگان تشکل‌‌‌‌های دانشجویی دیدار کرد. 
حجت الاسلام و المسلمین اژه ای که خود به عنوان سخنگوی قوه بارها به جمع دانشجویان رفته، در این نشست بیشتر شنونده بود و سخنان نمایندگانی از بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان، دانشجویان مستقل، دفتر تحکیم وحدت، جنبش عدالت‌‌‌‌خواه دانشجویی، انجمن اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه علوم قضایی و گروه‌‌‌‌های جهادی دانشجویی را شنید. به گزارش میزان رئیس قوه قضائیه در ابتدای این دیدار به بیان مطالبی در اهمیت حرکت پیشرو و مطالبه‌‌‌‌گرایانه جنبش دانشجویی در مسیر آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی پرداخت. 

ارسال دیدگاه