مرکز آموزش عالی کاشمر بودجه عمرانی ندارد

مرکز آموزش عالی کاشمر بودجه عمرانی ندارد

مدیر آموزشی و پژوهشی مرکز آموزش عالی کاشمر گفت: باوجود اینکه ۱۰ سال از تأسیس مرکز آموزش عالی کاشمر می‌گذرد اما هنوز سهم این مرکز از بودجه عمرانی صفر است. به گزارش قدس آنلاین، میثم مجیدی در نشست بررسی چشم‌انداز توسعه مرکز آموزش عالی کاشمر افزود: نبود بودجه عمرانی موجب شده قدرت تجهیز و راه‌اندازی آزمایشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی را نداشته باشیم.
وی با تأکید بر اینکه در این خصوص تقاضای ردیف اعتباری عمرانی و ارتقای بودجه با هدف بسترسازی برای ایجاد دانشگاه توسعه پایدار را داریم، بیان کرد: هر کاری که تاکنون در راستای مسئولیت اجتماعی و مأموریت دانشگاه برای کاشمر انجام داده‌ایم، توسط نیروهای بومی و نخبگان واقعی غیربومی بوده است.
مدیر آموزشی و پژوهشی مرکز آموزش عالی کاشمر اظهار کرد: با وجود اینکه تمام هزینه‌ها صرف هیئت علمی، دانشجو و دیگر بخش‌ها می‌شود و برای توسعه دانشگاه، آزمایشگاه، فضاهای عمرانی، تأمین تجهیزات و ایجاد فضای کالبدی استاندارد شرایط بسیار سخت شده است، اما سازمان برنامه و بودجه هم در این خصوص همکاری لازم را ندارد.
وی گفت: نگاه سازمان برنامه‌وبودجه به شهرستان‌ها و دانشگاه‌های کوچک این است که خودشان از طریق مسئولان و خیران باید بتوانند حداقل تا ۵۰ درصد هزینه‌هایشان را تأمین کنند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه