مردم باید به عملکرد دولت نمره بدهند

رئیسی در سومین گفت‌وگوی تلویزیونی:

مردم باید به عملکرد دولت نمره بدهند

رئیس‌جمهور شب گذشته در سومین گفت‌وگوی تلویزیونی خود با مردم به موفقیت دولت در واردات واکسن، رونق تجارت منطقه‌ای و خودداری از خلق پول جدید اشاره و سیاست کشور درباره مذاکرات را تشریح کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در ابتدای سخنانش با تشریح نقش وزارت خارجه و سفیران ایران در تأمین واکسن در ابتدای دولت گفت: شخصاً با بعضی کشورها تماس گرفتم و بیش از 100 میلیون واکسن به کشور وارد شد. روزی، مردم دنبال واکسن بودند اما امروز دولت دنبال مردم است تا واکسن بزنند. رئیسی با بیان اینکه وضعیت فوتی‌ها در حال حاضر دورقمی است اما یک نفر هم برای ما زیاد است، افزود: مردم به شرایطی که دولت را گرفتیم آگاه هستند و آن‌ها هستند که باید به عملکرد دولت نمره بدهند. رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره تصمیم خود برای افزایش یا کاهش ظرفیت رشته‌های پزشکی، گفت: طی چند روز آینده در نخستین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، برای رفع کمبود پزشک تصمیم‌گیری می‌شود. 
در ادامه این نشست، مجری درباره توجه دولت به معیشت مردم در 100 روز نخست پرسید که رئیس‌جمهور گفت: ذخایر کالاهای اساسی ما در ابتدای دولت نگران‌کننده بود اما امروز هیچ گونه نگرانی از این بابت نداریم. امروز سه ماه از کار دولت می‌گذرد و حقوق در دولت بدون استقراض از مردم و خلق پول پرداخت می‌شود در حالی که ما امروز به صورت میانگین ماهانه 10 هزار میلیارد تومان سررسید اوراق دولت قبل را می‌پردازیم. 
در ادامه این گفت‌وگو مجری درباره وضعیت سفرهای استانی تا پایان سال پرسید که رئیسی گفت: ما به اندازه ده‌ها سال پروژه نیمه‌تمام در کشور داریم بنابراین من هیچ کلنگ‌زنی جدیدی ندارم. رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه همه نمایندگان دولت در کشور، باید ارتباط با مردم را مدنظر قرار دهند، گفت: بدنه دولت باید با سفرهای استانی همراه شود، آن هم کار به موقع، هیچ کارمند دولتی و هیچ مسئول عالی‌رتبه دولتی حق ندارد کار امروز را به فردا بیندازد. 
رئیسی در ادامه گفت‌وگوی خود با مردم به سیاست خارجی پرداخت و گفت: سیاست ما در فضای بین‌الملل، حداکثری و فعال با تمام دنیا خواهد بود البته با اولویت همسایگان. من در این مدت بیش از 100 ارتباط تلفنی یا حضوری با مقامات خارجی داشته‌ام. از روزی که برای شرکت در اجلاس شانگهای به تاجیکستان رفتم تا امروز، میزان تجارت ما با این کشور سه برابر شده است. زمانی که در ترکمنستان حضور یافتم از صبح تا شب قرارداد سوآپ گازی را نهایی کردیم. وی افزود: قراردادهایی بین ایران و کشورهای دیگر با مبالغ بسیار سنگینی منعقد شده که اعلام نکرده‌ایم و از این جهت نیازمند ورود بخش خصوصی هستیم. 
رئیس‌جمهور درباره مذاکرات هسته‌ای هم گفت: از ابتدای دولت خنثی‌سازی تحریم‌ها را دنبال کرده‌ایم اما مسئله رفع تحریم‌ها هم در دستور کار است. غربی‌ها فکر می‌کردند در مذاکرات حرفی برای گفتن نداریم، اما ایران هم مقتدرانه شرکت کرد و هم دو سند منطبق با برجام ارائه کرد، رفع تحریم‌ها با قوت دنبال خواهد شد، اما بودجه 1401 و اقتصاد کشور را به هیچ وجه به مذاکرات گره نمی‌زنیم. 
رئیسی در انتها به مسئله آب و اعتراض کشاورزان در اصفهان و استان‌های همجوار اشاره کرد و گفت: دولت در این قضیه پیگیری می‌کند و به دنبال راهکارهای کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت با همکاری مردم هستیم. وی با اشاره به تدوین سند تحول دولت در محورهای اقتصادی، فرهنگی و سیاسی افزود: انسدادی در کشور احساس نمی‌شود و برای همه مشکلات راه برون‌رفت وجود دارد. رئیسی همچنین با بیان اینکه دشمن در جریان حمله سایبری بنزینی، فتنه‌ای در دست اقدام داشت افزود: با اعتماد مردم هیچ اتفاقی نیفتاد؛ چرا که مردم اعتماد کردند و دولت هم خودش را خدمتگزار همه مردم می‌داند؛ چه کسانی که به من رأی داده‌اند و چه کسانی که رأی نداده‌اند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه