مجروحیت مأموران محیط زیست خواف حین تعقیب شکارچیان

مجروحیت مأموران محیط زیست خواف حین تعقیب شکارچیان

محیط ‌بان و همیار وی در شهرستان خواف در جریان عملیات تعقیب و گریز شکارچیان غیرمجاز در منطقه حفاظت شده «سیرخون» این شهرستان به شدت زخمی شدند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی به صداوسیما گفت: جمعه گذشته در گزارش مردمی مبنی بر حضور شکارچیان غیرمجاز شکار و صید گونه در حال انقراض هوبره و تله‌گذاری برای زنده‌گیری این گونه در منطقه حفاظت شده سیرخون، محیط بانان به منطقه اعزام شدند.
تورج همتی افزود: مأموران محیط‌ زیست به همراه یک نفر از همیاران محیط زیست شهرستان خواف پس از حضور در منطقه و پایش و گشت‌زنی موفق به کشف تله‌های کار گذاشته شده در رج‌های داخل منطقه برای زنده‌گیری هوبره شدند. با حضور دو شکارچی غیرمجاز و در جریان تعقیب و گریز آنان حمیدرضا عظیم‌پور؛ مأمور یگان حفاظت و عبدالاحد سربوزی؛ همیار محیط زیست با توجه به ناهمواری‌های منطقه از موتورسیکلت به پایین پرت شده و دچار جراحات شدیدی شدند. متأسفانه به دلیل شدت ضربه وارده به سر همیار محیط زیست وضعیت وی وخیم گزارش شده و در بخش آی.سی.یو بیمارستان شهرستان تربت حیدریه بستری است، اما محیط بان شهرستان خواف پس از درمان سرپایی از بیمارستان ترخیص و هم‌اکنون حال عمومی وی خوب است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه