PDF

۹۰ دقیقه آگهی بازرگانی!

در روز آتش بازی قلعه نویی، شهرآورد مساوی شد

۹۰ دقیقه آگهی بازرگانی!

جواد رستم‌زاده

هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر با آتش بازی گل گهر و توقف استقلال و پرسپولیس در شهرآورد۹۷ آغاز شد. در این بازی که از نظر فنی بسیار نازل بود دو تیم جز چند صحنه بی‌رمق نتوانستند خطر جدی روی دروازه هم ایجاد کنند. در بازی حساس دیروز که با قضاوت بنیادی‌فر آغاز شد، همه چیز تحت تأثیر جنجال تبلیغات محیطی بود که استقلال برنده آن شد.

این برای ششمین بار متوالی بود که شهرآورد بدون حضور تماشاگران در استادیوم برگزار می شد که البته تماشاگران با این قیمت‌های بالای بلیت و بازی سطح پایین از غیبتشان خیلی ناراضی نیستند. ترس بیش از حد دو سرمربی- اعتراض فراوان دو تیم- سوت‌های ممتد و خسته‌کننده داور و قابل پیش بینی بودن تغییرات، نتیجه اش فقط گرفتن وقت میلیون ها هوادار بود. اما مجیدی و گل محمدی برخلاف هواداران از این تساوی ناراضی نبودند. یحیی از این بازی که میهمان بود سالم بیرون آمد و مجیدی در صورتی که نبرد سنتی را می باخت احتمالاً باید چمدانش را جمع می کرد. هرچند که پنج تساوی پشت  سر هم صدای تیفوسی‌های استقلال را درآورده است.آن‌ها در حالی که شروع خوبی داشتند اما با ۱۰ امتیازی که از دست داده اند سقوط آزاد داشتند، این در حالی است که قلعه نویی در روز بازگشتش توانست گل گهر را با تحقیر۴ بر ۲ سپاهانی ها با ۱۶ امتیاز به صدر جدول ببرد. سپاهان با وجود تفاضل برابر، به دلیل قانون بازی رودررو به رتبه دوم سقوط کرد.
تقابل تیم‌های هوادار و نفت مسجد سلیمان برنده‌ای نداشت. پیروزی در این تقابل ۶ امتیازی هدف هر دو تیم به شمار می رفت و عنایتی و کمالوند در پی هر سه امتیاز برای کنده شدن از قعر بودند که تیرشان به سنگ خورد. نفت صفر- پیکان صفر. این هم نتیجه مساوی دیگری بود که پیکان را در سراشیبی قرار داد.

گل‌محمدی: داور جریان بازی را به سمت استقلال عوض کرد
گل‌محمدی پس از شهرآورد گفت: بازی جان‌داری را دیدیم و بیشتر بازی در اختیار پرسپولیس بود. موقعیت‌های خوبی داشتیم و می‌توانستیم استقلال را ببریم. حتی در نیمه دوم در زمین حریف فرصت‌های خوبی داشتیم. در چند صحنه اتفاقاتی افتاد که داور جریان بازی را به سمت حریف عوض کرد. در مجموع بازی سختی برای قضاوت داور بود. بازیکنان ما ریتم مسابقه را کنترل کردند و توانستیم موقعیت‌های خوبی ایجاد کنیم، اما متأسفانه از دو سه فرصت خوب استفاده نشد.

اگر مشکل من هستم می‌روم

فرهاد مجیدی پس از بازی اظهار کرد: غیر از صحنه دقیقه ۸۷ بازی صحبت دیگری ندارم. اگر فردا پیشکسوتان و رسانه‌های وطنی نمی‌گویند فرار  رو به جلو، پنالتی ما دیده نشد. بازی قبل دو پنالتی ما را نگرفتند این بازی هم یک پنالتی را نگرفتند. اگر با فرهاد مجیدی مشکل دارند بگویند بروم. نمی‌دانم داور در دو قدمی چگونه این صحنه را پنالتی نگرفت؟ من از ۶۰ متری آن صحنه را دیدم. چگونه داور ندید؟جان مادرتان VAR را به فوتبال ایران بیاورید. 

ارسال دیدگاه