نماینده کاشمر اظهارات خود را اصلاح کرد

نماینده کاشمر اظهارات خود را اصلاح کرد

نماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی که دو روز پیش در گفت‌وگو با برخی رسانه‌ها مدعی شده بود، فردی به نام «م. ذ» در ماجرای قرارداد واردات لاستیک ۸۰ میلیون دلار از آستان قدس رضوی کلاهبرداری کرده است، در توضیحاتی، حرف‌های خود را اصلاح کرد.
جواد نیک‌بین به خبرنگار افکار نیوز گفت: نکته‌ای که من در این مصاحبه گفتم کاملاً روشن است، چندی پیش فردی به نام «م. ذ» تخلفی کرده که لازم است دستگاه‌های قضایی و نظارتی نسبت به پیگیری سریع‌تر پرونده این فرد، هوشیاری کامل داشته باشند و بر اساس اطلاعات رسیده در این پرونده هیچ مبلغی به‌صورت ارز یا ریال از منابع آستان قدس رضوی در این مورد هزینه و صرف نشده و برداشت اشتباهی از صحبت‌های ما شد.
وی با تأکید بر اینکه شرکت زنجیره تأمین رضوی در سال ۹۸ بنا به درخواست وزارت مربوط و برای رفع کمبودهایی که در حوزه لاستیک ماشین‌های سنگین وجود داشته، اقدام به کمک کرده است، تصریح کرد: این اقدام با هماهنگی کامل مراجع ذی‌ربط صورت گرفته و در فرایند اجرا هم، قرارداد  ثبت سفارش شده است.
نیک‌بین افزود: براساس بررسی‌های به عمل آمده، بیش از ۵۰درصد سفارش این قرارداد ثبت، و لاستیک‌ها وارد کشور شده و بین متقاضیان توزیع شده است. این نماینده مجلس در توضیحات تکمیلی اشاره کرد: بنابراین مبلغ ۸۰ میلیون دلاری که اعلام شده بود، به هیچ عنوان از منابع آستان قدس رضوی نبوده و منظور بنده نیز از طرح موضوع شفاف بود، گرچه برخی افراد در فضای مجازی و غیر رسمی تلاش کردند تا از این مطالبه سوءاستفاده کنند.نیک‌بین افزود: در واقع می‌خواستم این نکته را تأکید کنم که دستگاه‌های قضایی و نظارتی حساسیت بیشتری روی امثال آقای «م. ذ» و حفاظت از منابع ارزی کشور داشته باشند.

ارسال دیدگاه