مسی: توپ طلا حق لواندوفسکی بود

پس از دریافت جایزه بهترین بازیکن جهان

مسی: توپ طلا حق لواندوفسکی بود

65 پاریس صبحگاه دیروز میزبان برگزاری شصت و پنجمین مراسم اهدای توپ طلا بود، جایزه ارزشمندی که برای هفتمین بار به لیونل مسی رسید.بسیاری از قبل این فوق ستاره آرژانتینی را شانس اول دریافت این جایزه ارزشمند می‌دانستند اما عده زیادی نیز باور داشتند که امسال این جایزه سهم بازیکنانی چون روبرت لواندوفسکی یا کریم بنزما و حتی جورجینیو است.
با این حال، خبرنگارانی که از کشورهای مختلف در این نظرسنجی شرکت کردند تصمیم گرفتند که بار دیگر توپ طلا را به لیونل سمی اهدا کنند تا این بازیکن رکوردی دست نیافتنی را در دنیای فوتبال به ثبت رسانده باشد.

1 ملی پوش لهستانی بایرن مونیخ جایزه بهترین مهاجم سال 1202 را در مراسم فرانس فوتبال به خود اختصاص داد. این برای اولین بار بود که در مراسم فرانس فوتبال، بهترین مهاجم انتخاب شد و لواندوفسکی نخستین برنده آن در تاریخ بود و امباپه و سوارز رقبای اصلی او در راه کسب جایزه بهترین مهاجم سال 1202 بودند.روبرت لواندوفسکی در کل رقابت‌های باشگاهی سال 1202 در مجموع 84 گل به ثمر رسانده و تقریباً 51 گل بیشتر از هر بازیکن دیگری در پنج لیگ بزرگ اروپا زده است. 

34  مسی 43 ساله تابستان اخیر به دلیل ناتوانی باشگاه بارسلونا در تمدید قراردادش و به خاطر وجود قانون سقف دستمزدها که توسط سازمان لالیگا وضع شده، پس از 12 سال مجبور به ترک بارسلونا شد و در ادامه به پاری‌سن‌ژرمن پیوست.رابطه او و خوان لاپورتا به هم خورده است برای همین از عدم ملاقات این دو با یکدیگر و بی محلی مسی به لاپورتا کسی متعجب نشد.

33 مسی موفق شد 316 رأی را از سوی حاضران در این نظرسنجی دریافت کند که 33 امتیاز بیشتر از رابرت لواندوفسکی با 085 امتیاز دریافتی بود. جورجینیو که در جایگاه سوم این رده‌بندی قرار گرفت 064 امتیاز دریافت کرده بود که 351 امتیاز کمتر از برنده این جایزه بود.پس از این هافبک ایتالیایی چلسی نیز کریم بنزما قرار داشت که توانست 932 رأی را از خبرنگاران سراسر جهان به خود اختصاص دهد.کریستیانو رونالدو امسال تنها توانست در رتبه ششم این رده‌بندی قرار بگیرد و 871 امتیاز کسب کرد.

12 پس از 21 سال سلطه بلامنازع بر دنیای جوایز فردی، توپ طلا برای نخستین بار از سال 9002 به بعد به بازیکنی اهدا شده که در خارج از لالیگا وباشگاهی جز رئال مادرید و بارسلونا توپ می‌زند. 
حتی در 8102 که توپ طلا به رونالدو و مسی اهدا نشد نیز باز هم بازیکنی از لالیگا و رئال مادرید به نام لوکا مودریچ بود که موفق شد آن را دریافت کند.

8 مسی پس از دریافت توپ طلا گفت: کسب هفت توپ طلا دستاوردی باور نکردنی است. هرگز تصور نمی‌کردم که چنین لحظه‌ای را تجربه کنم. به کسب هشتمین توپ طلا فکر نمی‌کنم، بلکه تنها روی موفقیت با تیم جدیدم تمرکز می‌کنم. قهرمانی در «کوپا آمریکا» برای من بسیار مهم بود و در کسب توپ طلا تأثیر بسیار زیادی داشت. این برای من افتخار بزرگی است که نخستین بازیکن تاریخ پاری سن ژرمن شده‌ام که توانسته‌ام این جایزه را کسب کنم. می خواهم به رابرت لواندوفسکی بگویم که مبارزه با او باعث افتخار است. همه قبول داشتند که سال گذشته تو برنده بودی و فکر می کنم فرانس فوتبال باید توپ طلای خود را به تو بدهد، زیرا شایسته آن هستی و این جایزه حق تو  در سال گذشته بود.

ارسال دیدگاه