خداداد سمت مردم ایستاد

شهردار مشهد در مراسم تجلیل از حماسه ساز ملبورن:

خداداد سمت مردم ایستاد

جواد رستم‌زاده

در سالروز بازی تاریخی ایران – استرالیا شهردار مشهد از حماسه ساز ملبورن تجلیل کرد. در این مراسم که دیروز در سالن شهدای شهرداری و با حضور عزیزی، جمعی از پیشکسوتان فوتبال خراسان، اعضای شورای شهر و هیئت فوتبال و تنی چند از اصحاب رسانه برگزار شد، ارجاعی رمز ماندگاری نام خداداد در فوتبال ایران و آسیا را ایستادن او در سمت مردم عنوان کرد و به مسئولان هیئت فوتبال پیشنهاد داد به پاس زحمات عزیزی و گل تاریخی‌اش که باعث ایجاد و شور و نشاط اجتماعی بین مردم شد 8 آذر را «روز فوتبال خراسان» نام گذاری کنند. ناصحی نایب رئیس شورا هم خداداد را از مفاخر شهر خواند که در فوتبال ملی مایه مباهات مشهدی‌هاست و باید بیشتر از این قدر و منزلت ببیند.

وی در میان صحبت‌های خود به برنامه ویژه شهرداری برای حمایت از فوتبال خراسان اشاره و افزود: این برنامه ویژه در دست مطالعه است و به زودی آثار آن را در فوتبال استان شاهد خواهید بود. علوی مقدم رئیس کمیسیون ورزش شورا هم با بیان خاطراتی از زمان سرمربیگری خداداد بر ضرورت حمایت بیشتر از پیشکسوتان فوتبال و استفاده از نظرات آن‌ها تأکید کرد. اما خداداد که با دیدن اولین مربیان خود یعنی استاد قیاسی، استاد شجیع و استاد زردکانلو و همچنین دیدار با همبازیان قدیمی‌اش خوشحال و سورپرایز(نقل به مضمون)شده بود عنوان کرد در این 24 سال این دومین بار است که چنین مراسمی برایش ترتیب داده شده و این نشان از همیت بیشتر بین خانواده فوتبال دارد. خداداد پیشکسوتان در استان را سرمایه‌های ورزش عنوان کرد و از شهردار درخواست کرد برنامه‌هایی برای پاسداشت زحمات این بزرگان که بدون امکانات در مشهد ستاره‌سازی کردند، ترتیب دهند. 
وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش خالی شدن تیم‌های ملی از بازیکنان مشهدی را عیب بزرگ فوتبال استان برشمرد و افزود: تنها نماینده مشهد اوضاع خوبی در لیگ برتر ندارد و توقعی هم از مسئولان استانی برای کمک به این تیم نمی‌رود چون تیم مالک خصوصی دارد. با این حال شهرداری و مسئولان استانی باید با حمایت جامع و علمی‌تر از فوتبال استان زمینه ای را فراهم کنند که تیم‌های فوتبال استان به دست خود مشهدی‌ها اداره و پشتیبانی شوند.
گفتنی است در پایان این مراسم شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مشهد با هدایا و لوح سپاس از خداداد قدردانی کردند.

ارسال دیدگاه