آژانس ماهیت فنی خود را حفظ کند

علی باقری در گفت‌وگو با الجزیره:

آژانس ماهیت فنی خود را حفظ کند

مذاکره‌کننده ارشد ایرانی در گفت‌وگو با شبکه الجزیره تصریح کرد: تا زمانی که طرف مقابل متعهد نشود، هیچ دلیلی برای عقب‌نشینی ما از سیاست هسته‌ای وجود ندارد.

 آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید ماهیت فنی خود را حفظ کند و در برابر فشارهای سیاسی تسلیم نشود.
به گزارش فارس، پایگاه خبری شبکه «الجزیره» در خبری فوری نوشت «علی باقری» مذاکره‌کننده ارشد ایرانی در گفت‌وگو با این شبکه گفته است: «آمریکا چاره ای جز پذیرش واقعیت جدید توافق هسته‌ای ندارد».
معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران افزود: «ما فعالیت‌های هسته‌ای خود را مطابق با مفاد توافق هسته‌ای ادامه و توسعه خواهیم داد».
باقری پنجشنبه پیش اعلام کرده بود موفقیت مذاکرات هشتم آذر در گرو «اراده جدی» و «آمادگی عملی» طرف مقابل برای 
«لغو تحریم‌ها»است.
گفتنی است هشتم آذرماه، شهر وین میزبان مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ برای لغو تحریم‌های آمریکاست. در همین‌باره سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه دوشنبه هفته پیش در نشست هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرگزاری فرانسه درباره مذاکرات پیش رو در وین اظهار کرد: بررسی‌های ما به جمع‌بندی رسید و درباره تاریخ گفت‌وگو با اعضای ۱+۴ به توافق رسیدیم. این گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌ها و تحریم‌هایی که با برجام ناهمخوان هستند ادامه خواهد یافت و تحریم‌هایی که به صورت غیرقانونی توسط آمریکا علیه ایران اعمال شده همه باید لغو شوند.برخی نکات اختلافی در ۶ دور مذاکرات وین بوده که مذاکرات به توافق نرسیده است.

ارسال دیدگاه