printlogo


رسوایی در تورین
یووه و رونالدو قانون را دریبل زدند؟

تحقیقات درباره اسناد مالی و حسابرسی یوونتوس به مدارک محرمانه درباره کریستیانو رونالدو، ستاره سابق این تیم، رسیده است.
چند روز قبل روزنامه ایتالیایی گاتزتا دلو اسپورت اعلام کرد دادستان عمومی تورین ممکن است به عنوان بخشی از تحقیقات درباره جعل اسناد مالی یوونتوس سؤالاتی را از رونالدو مطرح کند.
به نظر می‌رسید رونالدو ممکن است اطلاعات یا دخالتی در مسائل مالی مطرح شده که نیاز به تحقیق دادستانی دارد داشته باشد.
حالا اخباری در این باره در رسانه‌های ایتالیایی منتشر شده که توافقی محرمانه بین این فوق ستاره پرتغالی و بانوی پیر صورت گرفته، اما دادستان هنوز واکنشی به این اسناد و شایعات نشان نداده است.
بررسی یکی از مکالمات تلفنی نشان دهنده اسنادی محرمانه است که از نظر تئوری نباید وجود داشته باشد و ممکن است از نظر مقامات قضایی نشانه جعل سند در حسابرسی‌های یوونتوس باشد.
گفته می‌شود مقامات دولتی هنوز به دنبال این سند محرمانه هستند که می‌تواند به افزایش جعلی سود مالی اشاره داشته باشد و برای ایجاد درآمد ساختگی به کار رفته باشد تا به جای اعلام واقعی ضرر 240 میلیونی، ضرر 209 میلیونی در حسابرسی سالانه اعلام شود. آن‌ها همچنین با کمک این سند میزان دارایی خود را به جای 2میلیون، 29 میلیون یورو اعلام کردند.
روزنامه کوریره دی تورینو مکالمه بین فدریکو کروبینی، مدیر ورزشی باشگاه، با چزاره گاباسیو، مدیر دفتر قضایی، را در تاریخ 23 سپتامبر 2021 در این باره منتشر کرده است.
به نظر می‌رسد این سند معروف درباره رونالدو، بازیکن سابق یونتوس است که در تابستان از این تیم جدا شده و به منچستریونایتد ملحق شد و دادستانی ایتالیا برای یافتن آن به مقر اصلی یووه و خانه گابیاسو رفته است.
حالا دفتر دادستانی دستور جمع‌آوری تمامی اسناد مالی، غیرمالی، بانکی و مکاتبات مربوط به انتقال رونالدو به منچستریونایتد را صادر کرده و تعداد افراد مظنون در این پرونده به هفت نفر رسیده است.
یوونتوس به این متهم شده که ارزش مالی فروش او به منچستریونایتد به قیمت 15 میلیون یورو را به شکلی دور از واقعیت اعلام کرده است. اما مقامات دولتی هنوز موفق به یافتن سند محرمانه و استفاده از آن برای اثبات این موضوع نشده‌اند و به بررسی‌ها و بازجویی‌های خود ادامه می‌دهند.