تحریف بی‌بی‌سی برای توجیه یک ترور

تحریف بی‌بی‌سی برای توجیه یک ترور

بی‌بی‌سی با تقطیع مصاحبه مکتوب فریدون عباسی، مدعی شده بود با وجود فتوای رهبر درباره سلاح هسته‌ای، محسن فخری زاده در ارتباط با آن سیستمی ایجاد کرده بود.

 این درحالی است که عباسی به صراحت می‌گوید فعالیت‌های دفاعی شهید
 فخری زاده منجر به راه‌اندازی سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی شد. در حقیقت مرجع ضمیری که عباسی به آن اشاره می کند به این سازمان و نه تلاش برای ساخت 
بمب اتم برمی گردد. او در پاسخ به این پرسش که ممکن است عده ای علت این ترور را تلاش برای ساخت بمب هسته ای بدانند، دلیلش را نقش راهبردی  او در گردهم آوردن دانشمندان برای دفاع از کشورعنوان کرده و گفته بود: کدام استاد دانشگاهی بود که از آقای فخری‌زاده در زمینه‌های مختلف از فیزیک، شیمی، مکانیک، متالورژی و...کمک خواسته باشد و ایشان به او امکانات ندهد؟ اسم تشکیلاتی که این اواخر دست آقای فخری‌زاده بود سازمان پژوهش‌ها و نوآوری دفاعی یا پژوهش‌های نوین دفاعی بود. این یعنی اگر کسی بخواهد در نوآوری دفاعی کار کند، گستره وسیعی از علم و فناوری را لازم دارد. هسته‌ای، موشکی و الکترونیک و... خود به خود از دل این بیرون می‌آید. منتها تحفظ ما درباره سلاح هسته‌ای بر اساس فتوای صریح رهبر معظم انقلاب بر حرمت سلاح هسته‌ای کاملاً مشخص است و فخری‌زاده این سیستم را ایجاد کرده بود و مسئله‌اش هم فقط دفاع از کشور خودمان نبود.

ارسال دیدگاه