آب شرب سبزوار سالم است

آب شرب سبزوار سالم است

با وجود ادعای مطرح شده در یکی از شبکه‌های تلویزیونی معاند درباره مشکلات آلودگی آب سبزوار، مسئولان امر اعلام می‌کنند آب شرب سبزوار مشکل آلودگی ندارد و این ادعا مردود است.
به گزارش قدس آنلاین، ادعای مطرح شده توسط یکی از شبکه‌های معاند درباره آلودگی آب شرب سبزوار از طریق معادن کرومیت موجود در منطقه داورزن نگرانی‌هایی را در میان مردم منطقه پدید آورده بود. موضوعی که بارها توسط مسئولان شهرستان پیگیری شده و انتشار این شایعه‌‌ها نیز در حالی انجام می‌شود که تا کنون هیچ کس آلودگی منابع آب از طریق این معادن را تأیید نکرده است.
حسین ریاضی، مدیرعامل آب و فاضلاب شهری سبزوار می‌گوید: موضوع آلودگی آب سبزوار از طریق معادن کرومیت نظری شخصی بوده و مبنای علمی ندارد.
وی با اظهار اینکه در این حوزه باید مراکز دانشگاهی، مراکز علمی، علوم‌پزشکی و محیط زیست نظر دهند، افزود: آب شرب سبزوار از نظر کیفیتی هیچ مشکلی ندارد.
بهروز محبی نجم‌آبادی، نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی نیز می‌گوید: میزان کرومیت موجود در آب شرب سبزوار بالا نیست و در حد مجاز است. یکی از مشکلات در حوزه آب شرب شهری پایین رفتن سطح آب سفره‌های زیرزمینی است که باید پروژه‌های آبخیزداری در سطح منطقه اجرا شود.
حمیدرضا صادقی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار نیز در ارتباط با این موضوع می‌گوید: درباره شایعه آلودگی آب شرب سبزوار از طریق معادن کرومیت داورزن، مقرر شد دانشگاه حکیم سبزواری در این زمینه تحقیقاتی انجام دهد که تا کنون نتیجه آن اعلام نشده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه