احراز هویت صحیح جایگزین مناسب اجباری کردن «ای‌نماد»

گپی با عضو هیئت مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی

احراز هویت صحیح جایگزین مناسب اجباری کردن «ای‌نماد»

اسماعیل غلامی

عضو هیئت مدیره اتحادیه و انجمن کسب‌وکارهای مجازی درگفت‌گو با خبرنگار قدس گفت: از طریق احراز هویت صحیح می‌توان نسبت به شناسایی خلافکاران اقدام کرد. کسب و کارهای خرد که تازه شروع به کار کرده‌اند، در موقعیتی نیستند که بتوانند درگیر گرفتاری‌های اداری شوند.
الفت نسب با اشاره به اینکه شرایط فعلی «ای‌نماد» مطلوب نیست، افزود: پیشنهاد من این است کسب‌وکارها دسته‌بندی و طبقه‌بندی شوند و بر این اساس کسب‌وکارهایی که حجم تراکنش ماها‌نه پایینی دارند و کسب‌وکارشان خرد و خانگی است، پس از احراز هویت دیگر نیازی به مجوز خاصی نداشته باشند و بتوانند فعالیت خودشان را تا یک مقطع زمانی بدون نماد و جواز ادامه دهند. به هر حال کسب‌وکارهای خرد که تازه شروع به کار کرده‌اند، در موقعیتی نیستند که بتوانند درگیر گرفتاری‌های اداری شوند. 
وی معتقد است اگر میزان تراکنش‌های کسب‌وکارهای خرد از یک حجم مشخصی بالاتر رفت، باید به دنبال دریافت نماد و جواز بروند اما همچنان تأکید می‌کند باید به کسب‌وکارهایی که حجم تراکنش پایینی دارند، اجازه داده شود کسب ‌و کارشان راه بیفتد و خودشان را امتحان کنند و ببینند آیا توان کار در این بازار را دارند یا خیر. اگر این کسب و کارها بخواهند درگیر نماد اعتماد شوند، بی‌تردید با موانع بسیاری روبه‌رو خواهند شد.
وی همچنین با تأکید بر ضرورت حمایت دولت از کسب‌وکارهای خرد و سرمایه انسانی به عنوان مهم‌ترین رکن تشکیل‌دهنده اقتصاد اظهار کرد: من نمی‌گویم برای همیشه ولی معتقدم برای یک دوره زمانی مشخص و با حجم تراکنش مشخص و البته مشروط به احراز هویت می‌توان کسب‌وکارهای خرد را از دریافت ای‌نماد معاف کرد. 
الفت نسب در پایان اظهار کرد: دغدغه حاکمیت برای شناسایی افراد یا گروه‌های متخلف و مبارزه با پولشویی و قمار، دغدغه‌ای کاملاً درست و منطقی است اما از طریق احراز هویت صحیح می‌توان نسبت به رفع این دغدغه‌ها و شناسایی خلافکاران اقدام کرد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه