در تأسیسات کرج مواد هسته‌ای نداریم

سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشور:

در تأسیسات کرج مواد هسته‌ای نداریم

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: سازمان‌های بین‌المللی تحت نفوذ قدرت‌های بزرگ هستند و رفتار نامناسب آژانس با ایران واقعیتی است که در این مورد بارها تذکر داده‌ایم.
به گزارش ایرنا، بهروز کمالوندی با اشاره به سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران، اظهار کرد: قدرت‌های جهانی، بخشی از صنعت هسته‌ای صلح‌آمیز ایران را سیاسی کرده‌اند، اما ایران به دنبال صنعت هسته‌ای صلح‌آمیز است و تمام تعهدات خود را در چارچوب پادمانی انجام داده است.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: باید برای احقاق حقوق ایران تلاش و از مخدوش کردن چهره کشورمان جلوگیری کنیم که در گفت‌وگوی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تهران با وزیر امور خارجه به همه این نکات تأکید شد.
کمالوندی با بیان اینکه تمام تولیدات هسته‌ای ایران در چارچوب قانون است اما عده‌ای درصدد متهم کردن ایران هستند، گفت: رسانه‌های داخلی برای خنثی کردن توطئه آن‌ها باید هوشیار باشند.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: «در تأسیسات کرج، ما مواد هسته‌ای نداریم و به همین دلیل آنجا مشمول پادمان نمی‌شود. ما در آنجا سانتریفیوژ تولید می‌کنیم. آن‌ها می‌گویند ایران در تأسیسات کرج سانتریفیوژهای پیشرفته تولید می‌کند. بله، ما ابایی از این نداریم. الحمدلله کشور ما قادر است با ظرفیت بالا چنین سانتریفیوژهایی را تولید کند و برای این کار ما از کسی اجازه نمی‌گیریم، براساس ماده4 ان‌پی‌تی این حق ماست و هیچ محدودیتی هم ندارد».

ارسال دیدگاه